Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rusko zakázalo vývoz ropy a produktov z nej na Ukrajinu

18.04.2019, 18:33 | TASR

Rusko zakázalo vývoz ropy a ropných produktov na Ukrajinu a zároveň dovoz niektorých ukrajinských výrobkov na ruský trh. Oznámil to ruský premiér Dmitrij Medvedev, podľa ktorého tak Moskva reaguje na nedávne kroky Ukrajiny proti Rusku.

  • Tlačiť
  • 10

D. Medvedev vo štvrtok oznámil, že podpísal dekrét, na základe ktorého od 1. júna bude možné vyvážať ropu, ropné produkty, ako aj uhlie na Ukrajinu len so špeciálnym povolením.

Okrem zákazu vývozu ruských surovín zakázalo Rusko aj dovoz niektorých výrobkov z Ukrajiny do Ruska, pričom ide o odvetné opatrenia za nedávne kroky Kyjeva voči Rusku, citovala D. Medvedeva agentúra DPA.

Neprehliadnite

Poukázal tým na rozhodnutie Ukrajiny rozšíriť zoznam embargovaných ruských produktov na elektrické zariadenia a produkty zo skla. „Sme nútení chrániť naše záujmy a tento úder vrátiť,“ povedal ruský premiér.

Dodal, že zákaz dovozu sa týka produktov strojárskeho a kovospracujúceho sektora a spotrebného tovaru, ktorého hodnota vlani dosiahla takmer 250 miliónov dolárov (221,22 milióna eur).

  • Tlačiť
  • 10

Tagy ropa, Rusko, Ukrajina