Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ruský oligarcha chce reagovať na sankcie zavedením štvordňového pracovného týždňa

05.09.2019, 09:14 | Michal Plško | © 2019 News and Media Holding

K experimentu so zavedením štvordňového pracovného týždňa sa ruská verejnosť vyjadruje kriticky. Toto konanie by sa negatívne odrazilo najmä na radových zamestnancoch, ktorých by očakávalo zníženie miezd.

  • Tlačiť
  • 0

Jedným z dôsledkov sankcií uvalených proti ruskému oligarchovi Olegovi Deripaskovi môže byť zníženie miezd a prechod na štvordňový pracovný týždeň v jeho automobilovej spoločnosti GAZ v Rusku. Sám O. Deripaska mal údajne osobne informovať zamestnancov o zavedení štvordňového pracovného týždňa od 21. októbra 2019 do 20. apríla 2020. Jedným dychom však dodáva, že sa má jednať len o preventívne opatrenie, a ak sa situácia na trhu stabilizuje, podniky budú naďalej fungovať ako zvyčajne. V opačnom prípade prechod na štvordňový pracovný týždeň zabráni zníženiu počtu zamestnancov a zabezpečí stabilné pracovné zaťaženie.

Kremeľský zoznam

V januári 2018 bol Deripaska zaradený do tzv. „kremeľského zoznamu“ Spojených štátov, obsahujúceho mená úradníkov a podnikateľov, ktorí sú blízki ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi.

6. apríla 2018 ministerstvo financií USA uvalilo sankcie na Deripaskovi blízke spoločnosti En+, Rusal a EuroSibEnergo. Sankcie proti uvedeným spoločnostiam boli zavedené automaticky z dôvodu, že Oleg Deripaska vlastnil väčšinu ich akcií. Ich aktíva v Spojených štátoch boli zablokované a americkým občanom bolo zakázané obchodovať so spomenutými spoločnosťami. Zároveň však americké ministerstvo financií stanovilo podmienku, že ak Deripaska zníži svoj podiel v týchto firmách na menej ako 50 percent, sankcie proti nim budú pozastavené.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy GAZ, Oleg Depripaska, Rusal, ruské sankcie, Rusko, sankcie, Vladimir Putin

Diskusia (0 reakcií)