Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ruský opozičný líder Navaľnyj obvinil premiéra Medvedeva z korupcie

03.03.2017, 19:24 | SITA

Ruský opozičný politik a bloger Alexej Navaľnyj vzniesol obvinenia z korupcie voči premiérovi Dmitrijovi Medvedevovi. Ruská vláda Navaľného tvrdenia označila za falošnú propagandu.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa správy, ktorú A. Navaľnyj zverejnil vo štvrtok, si D. Medvedev nadobudol niekoľko luxusných sídel, jácht a viníc, a to prostredníctvom spoločností a dobročinných organizácií, ktoré riadia jemu blízke osoby.

Premiér podľa A. Navaľného vlastní niekoľko nehnuteľností v Moskve, Petrohrade a Soči, ktoré majú nominálne iných vlastníkov. Medzi nimi má byť aj zástupca šéfa Gazprombanky Ilja Jelisejev, ktorý už roky udržiava osobné kontakty s D. Medvedevom.

Medvedevova hovorkyňa Nataľja Timakovová tieto obvinenia odmietla a označila ich za propagandistické útoky, ktoré sú súčasťou Navaľného volebnej kampane.

Blogerove tvrdenia spochybnil aj zástupca riaditeľa ruskej pobočky organizácie Transparency International Iľja Šumanov. Navaľnyj podľa neho vo svojej správe neuviedol jednoznačné dôkazy, že by medzi A. Medvedevom a osobami menovanými v správe existovali iné než priateľské väzby.

Navaľnyj chce v budúcoročných voľbách kandidovať za prezidenta. Vo februári mu však ruský súd vymeral päť rokov väzenia podmienečne za údajný podvod s drevom, na základe čoho má zákaz uchádzať sa o politickú funkciu. On sám označil verdikt za politicky motivovaný a vyjadril odhodlanie pokračovať vo svojej prezidentskej kampani.

Alexej Navaľnyj v roku 2013 kandidoval za primátora Moskvy, pričom sa mu podarilo získať viac ako štvrtinu hlasov voličov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Alexej Navaľnyj, Rusko

Diskusia (0 reakcií)