Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rusom už Cyprus nevonia. Ich vklady v tamojších bankách prudko klesajú

28.02.2019, 13:00 | TASR

Vklady ruských občanov v cyperských bankách v uplynulých šiestich rokoch výrazne klesli. Informoval o tom vo štvrtok cyperský denník Philenews.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa novín sa celkové ruské vklady v bankách na stredomorskom ostrove za šesť rokov znížili na 4,95 miliardy eur z 11,76 miliardy eur. Odlev ruského kapitálu je výsledkom čoraz prísnejšej kontroly prania špinavých peňazí, tvrdí denník s odvolaním sa na nemenovaných finančných odborníkov.

Neprehliadnite

Cyprus bol donedávna považovaný za bezpečný prístav pre finančné prostriedky bez jasného pôvodu. Ostrov v Stredozemnom mori však počas ostatných dvoch rokov zaviedol kontrolné opatrenia, ktoré od neho vyžaduje Európska únia (EÚ). Cyprus je členom EÚ, ale zákony EÚ sa neuplatňujú v severnej Tureckom okupovanej časti ostrova, ktorá vyhlásila nezávislosť v roku 1983.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Cyprus, pranie špinavých peňazí, schránkové firmy

Diskusia (0 reakcií)