Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ryanair bude okrem letov ponúkať aj ubytovanie

01.12.2016, 17:30 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Štátna správa ku koncu novembra vykázala rozpočtový deficit na úrovni 622,2 milióna eur.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

TREND.24

Na základe jedného prieskumu verejnej mienky netreba podľa poslanca NR SR za Smer-SD Ľuboša Blahu robiť vážnejšie závery. Ako povedal Ľ. Blaha, Smer nikdy nekomentoval prieskumy. „Nedávno mal Smer v prieskume 30 percent a teraz 23, aj keď sa nič medzitým neodohralo. Nemá zmysel to komentovať, keď vieme o nadštandardných vzťahoch niektorých politických strán s agentúrami. Je to z môjho pohľadu nedôveryhodné,“ vyhlásil Ľ. Blaha.

Írske nízkonákladové aerolinky Ryanair Holdings spustia novú službu prázdninových balíčkov, k letom si bude po novom možné prikúpiť aj pobyt v hoteli alebo prenájom auta. Chcú tak využiť svoju konkurenčnú výhodu a získať podiel na trhu so zájazdmi, kde už pôsobí napríklad nemecký touroperátor TUI.

Ryanair ponúkne letné cestovateľské balíčky najskôr v Británii a v NemeckuZdroj: SITA / AP

Štátna správa ku koncu novembra vykázala rozpočtový deficit na úrovni 622,2 milióna eur. V samotnom novembri sa tak schodok navýšil o viac ako 200 miliónov eur, v medziročnom porovnaní je však nižší až o 47,3 percenta. V rovnakom období vlani totiž štát hospodáril s deficitom v objeme 1,181 miliardy eur.

Spoločnosť Slovnaft sa stala jediným akcionárom tepelnej elektrárne, ktorá sa nachádza v areáli bratislavskej rafinérie. Z elektrárne vycúvala česká skupina ČEZ. Slovnaft podpísal zmluvy o kúpe 75,5-percentného podielu v spoločnosti CM European Power Slovakia, čím zvýšil svoj podiel na 100 percent. Od spoločnosti ČEZ kúpila bratislavská rafinéria 24,5-percentný podiel a od firmy CM European Power, ktorá je spoločným podnikom ČEZ-u a MOL-u zvyšných 51 percent.

V Spišskej Novej Vsi sa vo štvrtok zišla asi tisícka zamestnancov viacerých podnikov z mesta, ale aj z Prakoviec, Gelnice, Krompách, Popradu i Košíc. Počas verejného zhromaždenia vyjadrili svoju nespokojnosť s úrovňou miezd v regióne.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave v novembri vybavilo spolu 99 425 cestujúcich, čo znamená medziročné zvýšenie o viac ako 8 percent, respektíve o 7 735 osôb. Ide o najvyšší počet pasažierov v novembri za posledných osem rokov.

Nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyenová sa napriek silnému odporu snaží presadiť svoj cieľ otvoriť nemeckú armádu (Bundeswehr) cudzincom z členských štátov Európskej únie. Podľa agentúry DPA to vyplýva z jej novej kádrovej stratégie v ozbrojených silách, ktoré trpia nedostatkom ľudí.

Nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyenová chce mať v Bundeswehre aj cudzincovZdroj: SITA / AP

Maďarsko sa podľa premiéra Viktora Orbána teraz stalo zo stigmatizovanej a odstrkovanej krajiny „súčasťou víťazného tímu“ a jeho politika sa stala „politikou víťazov“. Vyhlásil to na zasadnutí Stálej maďarskej konferencie v Budapešti, informovala agentúra MTI.

Hlavné mesto Rakúska Viedeň rozhodlo, že nebude meniť názvy ulíc nesúcich mená nacistov alebo antisemitov. Prostredníctvom dodatočných označení však začne informovať o zločinoch týchto historických osobností, napísala agentúra AP.

Nemecká firma Dr. Oetker oznámila, že predá svoju lodnú kontajnerovú divíziu Hamburg Süd dánskemu lodiarskemu koncernu A.P. Moller-Maersk. Lodná doprava bola silne zasiahnutá hospodárskou krízou a firmy, ktoré prežili jej čelia väčšou konsolidáciou svojich aktivít.

Americký výrobca klimatizácií Carrier ponechá približne 1 000 pracovných miest v Indiane, nebude ich sťahovať do Mexika, ako pôvodne plánoval. Firma sa tak rozhodla po rokovaní s budúcim prezidentom Donaldom Trumpom, vyplýva z ich dohody zverejnenej tento týždeň.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)