Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

S kľúčovými úsekmi na severe sa roky nepohlo. NDS sa rozhýbala tesne pred voľbami

26.02.2020, 11:32 | Vladimír Maťo | © 2020 News and Media Holding

Výstavbu kritických úsekov rýchlostnej cesty na Orave a diaľnice na Kysuciach mala končiaca vládna koalícia v programovom vyhlásení. Diaľničná spoločnosť ešte nemá v rukách ani dokumentáciu potrebnú na získanie stavebného povolenia. Inžinierov, ktorí podklady pripravia, začína hľadať v predvolebnom týždni.

  • Tlačiť
  • 3

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vyhlásila verejnú súťaž na vypracovanie dokumentácie pre stavebné povolenie troch úsekov na severe Slovenska.

Neprehliadnite

Priblížiť k výstavbe by sa tak čoskoro mohli úseky rýchlostnej cesty R3 Nižná nad Oravou – Dlhá nad Oravou a Dlhá nad Oravou – Sedliacka Dubová, ale aj diaľnica D3 v úseku z Kysuckého Nového Mesta do Oščadnice. Otvárať obálky a vyhodnocovať ponuky za milióny eur však už bude v rukách novej vlády.

Druhý pokus na kysuckej diaľnici

Hľadať zhotoviteľa projektovej dokumentácie pre diaľnicu D3 z Kysuckého Nového Mesta do Oščadnice začala NDS pôvodne ešte na jeseň 2018. Na základe rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) však súťaž musela vlani na jar zrušiť.

Úrad dal za pravdu jednému z uchádzačov, ktorý namietal proti podmienkam v súťažných podkladoch. Jedna z opodstatnených námietok bola proti nesprístupneniu požiadaviek na pôvodnú dokumentáciu. Druhá oprávnená námietka sa týkala neposkytnutia pôvodnej dokumentácie v editovateľnej forme.

Diaľničná spoločnosť po vlaňajšom zrušení pôvodnej súťaže deklarovala, že v opravenej podobe ju vyhlási do troch mesiacov, spravila tak ale až teraz. Vypracovanie aktualizovanej dokumentácie pre stavebné povolenie v podrobnosti dokumentácie na realizáciu stavby, autorský dozor a ďalšie 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy diaľnica, Kysuce, NDS, Orava, rýchlostné cesty