Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Saková netuší, odkiaľ mal Fico informáciu o vylúčení talianskej stopy

03.10.2018 | TASR

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

03.10.2018 | Roman Kanala

Ak pán súdruh povedal, "že je vylúčená verzia talianskej mafie na úrad vlády", tak si tiež "myslím, že dôležitý je celý kontext tej vety".

Je pravda, áno alebo nie, že si taliansky mafián, predseda bezpečnostnej rady štátu a predseda vlády podávali súložnicu? Už len toto je dôvodom na odstúpenie všetkých. Treba dodať, v normálnej krajine. Na Zlodejsku po zlodejsky si len premenovali funkcie a matriošky hrajú svoju hru ďalej.

V slobodnom svete ak niekoho nachytajú na hruškách s konfliktom záujmov, ide z hrušky dolu. Vo Francúzsku boli veľké aféry s kalibašterom menom Charles Pasqua, ktorý bol ministrom vnútra a bol trestne stíhaný. Skončilo to tak, že zomrel. Kalibašter Jérôme Cahuzac bol z ministerského úradu vyhnaný kvôli švajčiarskym účtom a bol odsúdený. Kalibašter François Fillon bol prezidentský kandidát s dobrými šancami, až kým sa nevykričalo, že zamestnával manželku ako asistentku a tiež svoju dcéru. Neboli vo funkcii štátnej radkyne, ani hlavnej štátnej radkyne, len nejaké konzultantky či stážistky, ale aj tak z hrušky dolu.

Na Švajčiarsku po švajčiarsky to prežívame práve teraz v Ženeve. Predseda vlády bol zosadený, parlament mu vzal imunitu, súd mu zapečatil spisy a e-maily a teraz čelí vyšetrovaniu, ako to presne bolo s tou cestou na Formule 1 do Abu Dhabí, ktorú mu zaplatil korunný princ. Pripomeňme, že Kali používal vládny špeciál na súkromné cesty do Vietnamu a štátny rozpočet premenil na svoju súkromnú firmu. Nezabudol ale škandalizovať Kisku, že lieta do Popradu a že ho vraj doniesol ogrcaný, lebo niekomu z prítomných prišlo na palube zle.

Normálne už len podozrenie z trestnej činnosti alebo konfliktu záujmov (čo je v normálnej krajine trestný čin) politika doživotne diskvalifikuje. Bežný občan si môže byť podozrivý, koľko len chce, ale politik nesmie. Podozrenie rovná sa vina. Politik si musí počínať tak, aby nevzbudil ani len tieň podozrenia. Podozrenie z konfliktu záujmov sa posudzuje, ako keby sa tento bol materializoval, realizoval.

https://blog.etrend...

04.10.2018 | HlasNaHlas

absolútne súhlasím

04.10.2018 | chr

Ak teda šéfka rezortu nemá info odkiaľ to hranol vie , tak nemá čo robiť na mieste na ktorom je . Je to len ďalší dôkaz že hranolpartaj je znôška mafianských súdruhov , ktorá profituje z peňazí daňových poplatníkov za akúkoľvek cenu. Ak hranol doteraz nepochopil za čo všetko môže , tak je to jednoznačný dôkaz jeho diktátorského ega. Je na škodu nás všetkých a všetci za to môžeme , že sa nevieme tejto puklice zbaviť , ktorá je obraz našej mentality. Ak s týmto národom nepohnú všetky tie kauzy , ktoré spáchali tak tento národ sinaozaj ASI nezaslúži nič iné . Škoda , lebo poznám aj veľa normálnych ľudí , ktorým to nie je jedno. Bohužiaľ sme utopený v jednom vreci.........