Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Saková, Richter či Stromček. Andruskó vypovedal o ich údajnej trestnej činnosti

12.11.2019, 20:45 | TASR

Obvinený z vraždy novinára Jána Kuciaka Zoltán Andruskó vypovedal o údajnej trestnej činnosti ministrov. Tvrdí, že peniaze mali brať za rýchle a bezproblémové vybavenie povolení pre cudzincov. Informovala o tom TV Markíza, ktorá získala detaily výpovede Z. Andruskóa.

  • Tlačiť
  • 16

Vybavovanie pracovných povolení a povolení na pobyt pre cudzincov sa má týkať personálnej agentúry z Kolárova, ktorej šéfom je podnikateľ Boris Gatial.

Neprehliadnite

Z. Andruskó podľa Markízy tvrdí, že za bezproblémové a rýchle vybavenie povolení údajne platil B. Gatial „všimné v desiatkach eur na osobu“ buď vtedajšiemu štátnemu tajomníkovi Ministerstva dopravy a výstavby SR Viktorovi Stromčekovi, alebo ministrovi práce Jánovi Richterovi (Smer-SD).

Z. Andruskó poukázal aj na údajne dobré vzťahy medzi ministerkou vnútra Denisou Sakovou (Smer-SD) a B. Gatialom. Tvrdí tiež, že B. Gatial mal písať D. Sakovej povzbudzujúce správy ešte pred tým, ako sa stala ministerkou. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry má teraz preveriť slová Z. Andruskóa.

D. Saková, J. Richter, V. Stromček aj B. Gatial tieto obvinenia odmietajú a považujú ich za fabulácie. Minister práce tvrdí, že B. Gatiala nepozná a nikdy sa s ním nestretol. „Tieto informácie alebo obvinenia absolútne odmietam. Nič také sa neriešilo, ide to štandardným postupom,“ povedal B. Gatial.

V. Stromček uviedol, že človek obvinený z vraždy je ochotný klamať a tvrdí nezmysly, aby dostal nižší trest. Dodal, že ako štátny tajomník na ministerstve dopravy nemal kompetencie ani dosah na to povolenia vybavovať.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy Ján Kuciak, Zoltán Andruskó