Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sankcie pripravili ruských zbrojárov o miliardy, chvália sa USA

21.02.2018, 17:37 | ČTK

Ekonomické sankcie, ktoré vlani na Rusko uvalil americký Kongres, pripravili Moskvu o zbrojné zákazky minimálne za tri miliardy dolárov. Uviedlo to americké ministerstvo zahraničia.

  • Tlačiť
  • 0

„Sme potešení, že niektoré krajiny zastavili nákupy určitého materiálu a tovaru z Ruska. Máme za to, že ide najmenej o tri miliardy, tieto transakcie sme dokázali zastaviť,“ povedala v utorok hovorkyňa amerického ministerstva zahraničia Heather Nauertová.

Dodala, že zastavenie týchto kontraktov je pre Rusko trestom, lebo Moskva tak prichádza o finančné zdroje.

Neprehliadnite

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov ale v reakcii na vyhlásenie Washingtone uviedol, že zbrojárskemu priemyslu sa v Rusku darí dobre.

„Môžem len povedať, že všetko je v poriadku, všetko je v poriadku,“ povedal v reakcii D. Peskov, ktorého citovala agentúra Reuters. Uviedol tiež, že Rusko sa snaží predchádzať rizikám, ktoré so sankciami v zbrojnom odvetví súvisia.

Sankcie prijal Kongres v rámci zákona vlani v lete. Zákon, ktorý je namierený aj proti KĽDR a Iránu, prezident Donald Trump podpísal aj napriek tomu, že ho v minulosti nazval „zlým“.

Uviedol vtedy, že prijaté protiopatrenia môžu skomplikovať rokovania s Ruskom o riešení globálnych problémov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Rusko, sankcie, USA, zbrojársky priemysel, zbrojárstvo

Diskusia (0 reakcií)