Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Saudská Arábia zostrelila rakety mieriace z Jemenu na Rijád

24.06.2018, 23:00 | ČTK

Saudskoarabská armáda v nedeľu zlikvidovala nešpecifikované množstvo rakiet mieriacich z Jemenu na metropolu Rijád. Podľa jemenských šiitských povstalcov boli strely zacielené na niekoľko objektov v hlavnom meste vrátane budovy ministerstva obrany. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne médiá.

  • Tlačiť
  • 0

Jemenskí Húsíovia v posledných týždňoch opakovane ostreľujú územie susednej Saudskej Arábie, ktorej jednotky proti povstalcom v jemenskom konflikte od roku 2015 bojujú na strane vlády. Podľa Rijádu pochádzajú strely z konkurenčného Iránu, ktorý jemenských rebelov vyzbrojuje.

Podľa svedka citovaného Reuters bolo v nedeľu v Rijáde počuť najmenej šesť výbuchov a na oblohe sa objavili záblesky. Saudskoarabská televízia informovala o zostrelené rakete, podrobnosti ani údaje o ďalších strelách neuviedla.

Neprehliadnite

Jemenská občianska vojna začala v roku 2014, kedy šiiti obsadili hlavné mesto Saná. O život od tej doby prišlo na 10-tisíc ľudí a z domovov odišli milióny Jemenčanov.

Saudskú Arábiu v súvislosti s konfliktom kritizujú, že pri náletoch v Jemene neberie ohľad na civilistov a mnoho ich pri týchto útokoch umiera.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Irán, Jemen, Saudská Arábia

Diskusia (0 reakcií)