Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Schäuble opäť útočí na ECB, kritizoval nízke úrokové sadzby v eurozóne

27.08.2016, 19:54 | ČTK

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble opäť podrobil kritike nízke úrokové sadzby Európskej centrálnej banky (ECB). V rozhovore s nemeckým denníkom Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung povedal, že nízke úroky sú škodlivé napríklad pre ľudí, ktorí sa snaží sporiť si na dôchodok.

  • Tlačiť
  • 0

„V dlhodobom horizonte sú dôsledky nízkych či dokonca záporných úrokových sadzieb škodlivé, napríklad pre zaopatrenie na starobu,“ poznamenal minister. Jedinou možnosťou, ako začať odklon od uvoľnenej menovej politiky, sú podľa neho štrukturálne reformy a zvyšovanie investícií.

W. Schäuble už skôr upozorňoval na riziká spojené s nízkymi úrokovými sadzbami ECB. Napríklad v júni vyhlásil, že nízke úrokové sadzby by sa mali používať len na obmedzenú dobu.

ECB v ostatných rokoch dôrazne uvoľňuje menovú politiku, aby podporila hospodársky rast a infláciu. Tento rok v marci znížila základnú úrokovú sadzbu na nulu z predchádzajúcich 0,05 percenta, depozitnú sadzbu potom zrazila hlbšie do záporného pásma na mínus 0,4 percenta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ECB, Nemecko, Schäuble, úrokové sadzby

Diskusia (0 reakcií)