Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Schizofrénia ministra hospodárstva už pomaly ustupuje

11.09.2017 | TREND.sk

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

12.09.2017 | Pietrino

Tento pan je ukazkovy priklad zlodejiny Smeru. Kradne slovenske drevo, vyvaza ho veselo do zahranicia, nase firmy maju malo dreva na zpracovanie.
A to bol ministrom zivotneho prostredia a teraz hospodarstva. Divne, ze proti neni nejaky silnejsi odpor z opozicie. Na nom by sa vedeli dost vyblaznit. Rovnako ako na Paskovi a Kalinakovi.

12.09.2017 | HromBlesk

Pan Žiga dôjde aj na Vás. Banda ktorá vyrabuje čo sa dá, predá do zahraničia. Obratom zaviesť vývozné clo na drevo 20%. Výsledky Zigu vidno na každom kroku, vyrúbané lesy, záplavy , zničené cesty. a on sa bude drzo usmievať nám všetkým do ksichtu.

12.09.2017 | OliWer1

Vyhraj voľby a môžeš všetko.

12.09.2017 | Roman Kanala

Trestný čin všeobecného ohrozenia. To je paragraf, ktorý by mali Žigovi našiť za holoruby a následné záplavy. Zničenie lesa eliminuje jeho samozádržnú a spomaľovaciu absorbčnú funkciu v prípade prívalových dažďov a spôsobuje rýchly odtok do nižších polôh. A tým aj záplavy.

12.09.2017 | hulo11

Holoruby sú pre krajinu zlé, súhlasím. A to si nespomenul eróziu pôdy a problémy s opätovným zalesnením strmých svahov. Ale akože Žiga rúbal horu, alebo nariadil holoruby? Pochybujem.
O ťažbe, rozsahu a spôsobe rozhoduje zatiaľ pokiaľ viem lesný hospodár(+majiteľ), pričom musí rešpektovať plán hospodárenia, ktorý schválil lesný úrad, ktorý vykonáva aj kontroly.
Za holoruby môžu štátne lesy, ale aj prírodné katastrofy a kalamity. A aktivisti, ktorí napr. bránia opatreniam proti šíreniu lykožrúta.
Keby sa podarilo dokázať nejaké nekalosti pri predaji štátneho dreva žigovym priekupníkom, tak zatlieskam, ale tárať o všeobecnom ohrození?!

27.10.2017 | shelley

ty čo to tu táraš, hulo? Si pri zmysloch?