Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf Euroskupiny žiada Britániu, aby konečne vyjasnila svoju pozíciu

08.09.2019 | TASR

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

08.09.2019 | Roman Kanala

To sú ale hlupáci. Veď Briti sami nevedia, čo chcú. Od hlasovania je to presne fifty-fifty. Priaznivci brexitu dokážu zablokovať, čo treba, a rovnako i odporcovia. Namiesto, aby sa starali o svoj business, títo bruselskí výkukovia idú rozprávať, že britskí investori potrebujú istoty. Ako Fico na predvolebných bilboardoch.

Ako to vidím, ožran Juncker nahnal krídlu pro-brexit 3 až 5% hlasov, ktoré boli rozhodujúce. Urobil to svojou aroganciou a primitívnymi vyhrážkami, že len sa opovážte, uvidíte. A títo tu si idú zopakovať cviťenie a namiesto, aby sa snažili reprezentovať svoj záujem, udržať Britániu ako dobre platiaceho člena, idú Britániu naopak vystrkovať von.

Niečo podobné skúšajú so Švajčiarmi. Rámcová inštitucionálna zmluva, ktorá v podstate nie je ničím iným, ako Libanonskou zmluvou pre členov, ktorá zabezpečuje samopohyb pravidiel podľa nálady v Bruseli, táto dohoda nie a nie byť uzavretá. Eurokrati sa Švajčiarom snažia nanútiť neakceptovateľné veci. Môže sa stať to, že to vláda podpíše, príde s tým domov a okamžite s tým prehrá referendá.

Brusel dokonca robí "sankcie". Vlani predĺžil burzovú ekvivalenciu švajčiarskym burzám len na pol roka, potom zas, a tento rok už predĺženie nebolo. Švajčiari povedali, ak my nemôžme obchodovať s akciami podnikov v EÚ, tak ostatní nesmú obchodovať s našimi. Nestlé, Novartis, ABB sa môžu obchodovať len doma. A likvidita zurišskej burzy vzrástla, rovnako ako kurz franku a kurzy akcií.

09.09.2019 | Brano L.

Bludy, bludy, bludy.

Presne takáto bude vyjednávacia schopnosť Británie voči USA, Číne atd. Presne tak aká je vyjednávacia sila Švajčiarska voči EÚ.

A mimochodom, hlavne Johnson blazni polovicu národa a myslí si, že oblázni aj Merkelovú a všetkých predstaviteľov EÚ. Pritom každému je jasné, že je to neschopák, čo rozbil vlastnú stranu a rozhodol sa pre nedohodu.