Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf štátnej firmy, čo organizovala predražený TechMatch, odstúpil

24.11.2015, 12:40 | SITA | TREND.sk

Generálny riaditeľ Slovak Business Agency (SBA) Branislav Šafárik sa vzdal funkcie. Ako informovala hovorkyňa ministerstva hospodárstva Miriam Žiaková, B. Šafárik svoju rezignáciu správnej rade SBA odovzdal písomne v utorok, čím sa svojej funkcie vzdal a jeho pôsobenie týmto dňom vo funkcii končí.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

TechMatch

B. Šafárik doručil listom zámer rezignovať na funkciu generálneho riaditeľa správnej rade ešte minulý týždeň. Na utorňajšom zasadnutí správna rada následne vymenovala do funkcie s pôsobnosťou od 25. novembra nového generálneho riaditeľa Martina Holáka.

„Rozhodol som sa tak z dôvodu, aby SBA mohla pokračovať v plnení úloh pri podpore malého a stredného podnikania na Slovensku, a to bez mediálneho tlaku, ktorému bola vystavená nielen SBA, ale ja sám a to v súvislosti s realizáciou medzinárodného podujatia TechMatch Slovakia 2015,“ uviedol podľa denníka Sme vo vyhlásení B. Šafárik.

Za realizáciu konferencie TechMatch Slovakia 2015 prebral manažérsku zodpovednosť, no vinu si neuznal a povedal, že za ňou v „plnej miere stojí“.

Rezort hospodárstva začal vykonávať audit v SBA na základe zistených skutočností súvisiacich s organizovaním konferencie TechMatch a hospodárením spoločnosti. B. Šafárik mal následne obmedzené právomoci. 

Ako v utorok uviedla M. Žiaková, kontrola v SBA stále pokračuje.

Agentúra SBA sa stala terčom kritiky pre náklady na konferenciu TechMatch Slovakia 2015, ktorú viacerí IT odborníci, verejnosť aj politická opozícia označili za predraženú, keďže dohodnutá čiastka rámcovej zmluvy pôvodne dosahovala viac ako 1,4 milióna eur.

B. Šafárik ešte v piatok 9. októbra povedal, že rozpočet konferencie sa už znížil o 300-tisíc eur na 1,1 milióna eur a mal by sa ešte meniť smerom dole v závislosti od reálne vykonaných služieb.

Pred časom predseda strany Nova Daniel Lipšic a predseda hnutia OĽANO Igor Matovič upozornili na ďalšiu zmluvu uzavretú agentúrou SBA, ktorú takisto označili za predraženú a nevýhodnú. Ide o zmluvu na prenájom kancelárií v objekte Twin City v oblasti Mlynských Nív v Bratislave. Výška celkovej zazmluvnenej čiastky predstavuje 4,3 milióna eur a podľa opozičných politikov bola dohodnutá suma dvojnásobne predražená.

SBA je štátna agentúra na podporu malých a stredných podnikov. Vznikla v roku 1993 spoločnou iniciatívou EÚ a vlády SR.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy TechMatch

Súvisiace články

Model TechMatch sa opakuje. V školstve

Model TechMatch sa opakuje. V školstve Nájdete v TRENDE

V prvý deň školského roka priniesli žiaci domov okrem poukážky na stravu aj jeden formulár. Rodičia v ňom mali vyplniť svoje rodné čísla, dosiahnuté vzdelanie či adresu podnikania.

Peniaze na TechMatch išli aj firme blízkej agentúre SBA

Deň, keď Matovič prišiel o voličov

Sorry, Igor, sto dní ticha vláda nedostane

Niekto si to vysvetlil po svojom, tvrdí Matovič. Kontroly policajtov označil za sabotáž