Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf Nočných vlkov na Slovensku Hambálek dostane vysokú pokutu

29.08.2018, 13:17 | SITA

Zakladateľ slovenskej odnože ruského motorkárskeho klubu Noční vlci Jozef Hambálek dostal vysokú pokutu. Informuje o tom portál Aktuality.sk. Bývalá inseminačná stanica v Dolnej Krupej pri Trnave, kde si vybudoval svoju európsku základňu kriminálny proputinovský gang Noční vlci, bola posledné týždne pod drobnohľadom ministerstva hospodárstva.

  • Tlačiť
  • 2

Šéf Nočných vlkov na Slovensku, ktorý je známy exministra vnútra Roberta Kaliňáka, tam totiž so svojím združením dobrovoľných hasičov navozil vyradenú ťažkú bojovú techniku, medzi ktorou bol aj tank. Po mesiaci kontrolovania ministerstvo hospodárstva vyrubilo J. Hambálkovi vysokú pokutu, bude musieť zaplatiť 33-tisíc eur.

„Dôvodom je, že si nesplnil zákonnú povinnosť písomne informovať ministerstvo o kategóriách, typoch a množstve znehodnotených výrobkov obranného priemyslu, ktoré vlastní, vrátane miesta ich uloženia. Mal tak urobiť vždy do 25. dňa po uplynutí kalendárneho štvrťroka,“ odkázal odbor komunikácie rezortu hospodárstva. J. Hambálek podľa ministerstva s pokutou súhlasil a požiadal o splátkový kalendár.

Základňa Nočných vlkov v Dolnej KrupejZdroj: Fb Dezinformácie hoaxy propaganda

Podľa informácii portálu Aktuality.sk by mu mali splácanie pokuty po menších čiastkach schváliť. J. Hambálka začali kontrolovať ešte v júli. Do areálu v Dolnej Krupej totiž navozil viacero kusov údajne vyradenej ťažkej vojenskej techniky. Viaceré fotografie z vnútra areálu ukazujú, že na nich cvičila aj polovojenská organizácia Slovenskí branci, proti ktorej chce zakročiť ministerstvo obrany.

Niektoré kusy techniky mu poskytol aj Vojenský historický ústav, ktorý patrí pod ministerstvo obrany. Šéf rezortu Peter Gajdoš preto odvolal riaditeľa ústavu Miloslava Čaploviča. Ministerstvo zároveň požiadalo, aby mu požičané tanky a obrnené transportéry vrátili.

Neprehliadnite

V areáli na vyradenej technike cvičili aj Slovenskí branci. Polícia, ktorá J. Hambálka preverovala konštatovala, že nič nespáchal. J. Hambálek má dobré vzťahy aj s bývalým dlhoročným ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Spoločne chodievali jazdiť na motorkách, čo R. Kaliňák hrdo potvrdil po prevalení škandálu.

Zastal sa ho aj nový policajný prezident Milan Lučanský s tým, že prerába vyradené vojenské transportéry na hasičské a potom ich poskytuje záchranárom. M. Lučanský zároveň vysvetľoval, že by proti Nočným vlkom rád zakročil, ale čaká na impulz od politikov.

  • Tlačiť
  • 2