Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf obrany USA označil Čínu za najväčšiu hrozbu pre svet

15.02.2020 | TASR

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

15.02.2020 | Jaa jenom jaa

HAHAHA.....USA ma po svete zakladne v 148 statoch a davaju na zbrojenie 50% vydavkov celeho sveta na zbrojenie a idu niekoho oznacovat na hrozbu....:-)
V tomto storoci boli snad skoro vo vsetkych vojnach ktore boli........neskutocne.....:-)

15.02.2020 | zajo-

Najväčšou hrozbou budú resp. už sú vírusy napadajúce ľudí. Proti ním bude treba bojovať a nie zbrojiť a ešte zamorovať životné prostredie, vzduch, vodu, pôdu. Stačí sa len pozrieť, čo tu zostalo po 23 rokoch po odchode CCCP-ákov.

15.02.2020 | MilanS

Bolo by správnejšie keby sa mocnosti spojili a spoločne udržiavali mier na Zemi. Ale to nastane asi až po nejakej celosvetovej katastrofe, lebo také je ľudstvo. OSN je zrejme bezmocná organizácia. Rôzne mocnosti a hlavne ich lídri vyznávajú rôzne hodnoty, a nás ostatných vystavujú vojenskému nebezpečenstvu. Fakt je, že mocnosti presadzujú svoju rozpínavosť na úkor iných. Čína v polovici minulého storočia zabrala Tibet, teraz sa chystá zabrať Hong-Kong a Taiwan. Rusko zabralo Ukrajine Krym. A nikto im v tom nezabránil. USA neviem že by niekomu silou zabrali územie pre seba, ale pravdou je, že majú vojenské základne po celej Zemi. No, keď sa nevedia rozumne správať, stačí škrtnúť napríklad severokórejskou zápalkou a už nás zakrátko nemusí nič trápiť...

15.02.2020 | Julo 2018

Milan, ono je to len čiastočná pravda. Hongkong stále paril k Číne, len ako ostrov mal svoju " vládu " , rovnako je to aj s Taiwanom. A aj Krym bo stále ruský, Ukrajina doteraz nepožiadala OSN o vytýčenie hraníc, lebo jej " vznik " už za ZSSR bol len akousi tichou ústnou dohodou. USA nemôže posúvať svoje hranice, lebo jej záujmy sú tisíce km od USA . Ide o to že USA do krajín dosadzuje svojich " ľudí " a ak sa krajia bráni, tak tam vyvolá vnútorné nepokoje a nabehne brániť záujmy USA. To o obrane záujmov USA sú slová Trumpa !!!! Aj teraz preto podporuje opozičnika z Venezuely. Maduro po nástupe zaviedol dane pre USA firmy ktoré tam vlastne brali ropu zadarmo. Keď zaviedol dane aby ju nemali zadarmo, tak demontovali niektoré zariadenia a nechali ju len vytekať do okolia . Ľudia si ju tam naberajú na kúrenie domov ( relácia v Nemeckej TV ) . Preto je Maduro vyhlásený za diktátora a sú sankcie. Sleduj politiku s otvorenými očami.

15.02.2020 | cimro

+++

15.02.2020 | Martiman

ked tie firmy odisli, preco by nechavali svoje zariadenia na mieste? patrili snad madurovi, bola to kradez? a pred madurom tam bol chaves, ropa bola vo venezuele prakticky zadarmo. len ked cena ropy poklesla, tak cela ich ekonomika sla do prdele, lebo tam nemali nic ine (ani len vlastne zariadenia na jej tazbu).

18.02.2020 | beauty

Ako náhrada ulúpených ziskov z ropy.

16.02.2020 | PeterKN

Julo,aj ten Tvoj príspevok je len čiastočná pravda.
Taiwan bol súčasťou Číny ale po zmene režimu koncom štyridsiatich rokov sa obyvatelia ostrova rozhodli nepridať sa k červeným a chceli sa vydať vlastnou cestou..
Vži sa do situácie,že Ty si obyvateľ Taiwanu a nechceš patriť k Číne kvôli zmenám ktoré nastali v režime.
Čo sa týka Krymu,za ZSSR bol možno akousi Chruščovovou dohodou,lebo on sám pochádzal z Ukrajiny a možno týmto spôsobom prihral toto územie k ukrajine,čo ale v podstate nikomu nevadilo lebo hranice sa počítali vonkajšie ako ZSSR.Ale,na Budapeštianskej konferencii Rusko ako nástupnícky štát ZSSR garantoval pri podpise zmluvy o stiahnutí jadrových zbraní z Ukrajiny do Ruska nemennosť tých Ukrajinských hraníc,ktoré teraz nedávno zabrali spôsobom ruským.A to som sa ešte nedotkol témy východnej ukrajiny,kde obyvateľstvo ruskej národnosti si s tichou podporou ruska odtrhol časť ukrajiny.
Podľa Tvojich úvah by nám malo patriť územie podkarpatskej rusi do dnes alebo bývalé územie sudetov nemcom a slovensko by malo byť súčasťou dnešného maďarska??
Zmena hraníc je veľmi chúlostivá problematika.

18.02.2020 | beauty

Dovolím si pripomenúť, že zabrali celé svoje územie pôvodným obyvateľom, ktorých vyvraždili a zbytok zahnali do rezervácií.

16.02.2020 | Vyktorka


Šéf obrany USA označil Čínu za najväčšiu hrozbu pre svet. Milý ujco Esper, či ako vás volajú - pre vás je kažý hrozba, kto sa nevie upraviť do hlbokého úklonu až po matičku zem, dokedy vám tie hegemónne chúťky vydržia, zrejme, ako vpredu píšu, pokiaľ niekto neškrtne zápalkou.

16.02.2020 | @@@

ked to povie minister obrany :D :D :D

je jasne že usa potrebuje napätie vo svete lebo potom ako by vysvetlili danovym poplatnikom že musia každy rok davať 700 mld dolarov na amradu v čase mieru by to bolo tažke a preto sa všetci ti čo stoja za obranou usa musia pretlačať zaujimy svojich ludi a to su firmy aspoločnosti kedže armada usa každy rok len na zakazky pre sukromne firmy minie 300 mld dolarov ročne a to je už suma kde sa korummpuje cely narod

tak je jasne že z ust šefov obrany usa vždy budeme počuť slova ako to je zle aki su ti a tamti zli a preto musime zbrojiť viac a udržiavať celosvetove napätie nie preto žeby mier nebol možni ale preto že ide o 300 mld dolarov každy rok a tam už nezaleži na ludoch ale na ziskoch .....ved nemožeme dovoliť aby sa danovy poplatnici pytali prečo davame tak vela penazi na aramdu

takto funguje kapitalizmus :D :D :D

16.02.2020 | Truhlik999

Každý kto niekedy musel spolupracovať s cinanom vie, že Američan má pravdu.
Konečne sa zobudili.
Najvyšší čas.

16.02.2020 | IvanPe

Cina je ovela vacsia hrozba ako bolo CCCP (Sovietsky Zvaz).
Kapital si vychoval z hada draka a teraz ma strach, ze ho drak v nemoralnosti nasobne prevysi.
Vsade kde je na vecne veky nie je kontrola moci. Ani ked vladla robotnicka mensina nebola.