Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf SHMÚ: S budúcoročným rozpočtom nebudeme schopní ani vydávať výstrahy

23.09.2014 | Peter Brejčák

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

24.09.2014 | lepardu

No tá úspešnosť predpovedí sa mi zdá vytiahnutá z päty. Najmä tento rok je úspešnosť krátkodobých predpovedí biedna, Aladin sa pravidelne mýli aj v predpovedi zrážok či vo výške teplôt a vôbec sa nedá na to spoľahnúť. O dlhodobejších predpovediach je škoda písať, to je na úrovni veštenia... Rakúske predpovede vychádzajú omnoho presnejšie, aj keď monitorujú vlastne vedľajšie územie. A pritom počet zamestnancov SHMÚ je 440 ľudí, ktorých z podstatnej časti financujú daňoví poplatníci.

24.09.2014 | JanS

Ta uspesnost, ako v clanku spomina, nie su o automatizovanych predpovediach. Aladin je matematicky model, s rastucou rozmanitostou krajiny aj pocasia klesa jeho presnost.

26.09.2014 | ivansk

krátiť rozpočty od stolu vie každý, čo keby z toho páni vynechali inštitúcie ako SAV, SHMÚ a pozreli sa napríklad na Maticu, alebo poupratovali v tendroch?