Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Šetrite svoj čas. Návšteva pošty vám zjednoduší život

20.03.2017, 00:00 | PR

Inzercia | Pošta už dávno nie je len miestom, kde môžete poslať list či balík alebo zaplatiť účty. Na pošte toho dnes vybavíte omnoho viac, vďaka čomu ušetríte svoj čas aj peniaze.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Slovenská pošta v rámci skvalitňovania svojich služieb už pred niekoľkými rokmi zaviedla množstvo noviniek, ktoré zákazníkom uľahčujú bežný život. Vybrané pobočky ponúkajú možnosť jednoducho a rýchlo získať viaceré dokumenty, ktoré potrebujeme pri rôznych životných situáciách.

Hľadáte si novú prácu? Viacerí zamestnávatelia vyžadujú, aby ste svoju bezúhonnosť dokázali výpisom z registra trestov, ktorý už dlhšie môžete získať na vybraných pobočkách Slovenskej pošty. Stačí predložiť občiansky preukaz (prípadne cestovný doklad a originál, alebo úradne overenú kópiu rodného listu), uhradiť poplatok, a o ostatné sa už postarajú pracovníci pošty. Okrem výpisu môžete na pošte získať aj odpis registra trestov.

Ak kupujete, predávate, alebo prenajímate byt, určite oceníte ďalšiu zo služieb – výpis z listu vlastníctva. Postup je rovnako jednoduchý ako v predchádzajúcom prípade – v niektorej z vybraných pôšt požiadate o vydanie listu vlastníctva, pričom treba zaplatiť poplatok, predložiť občiansky preukaz  a (napríklad v prípade úplného výpisu z LV) uviesť číslo listu vlastníctva a katastrálne územie. Veľkou výhodou je, že pošta vybavuje výpisy zo všetkých katastrálnych odborov okresných úradov v rámci celého Slovenska. Teda ak bývate v Bratislave a potrebujete výpis z listu vlastníctva k nehnuteľnosti v Žiline, nemusíte nikam cestovať. Výpis z listu vlastníctva za nehnuteľnosť, ktorá sa nachádza kdekoľvek na Slovensku, vybavíte na vybraných poštách od 7,90 eur.

Na jednom mieste tiež môžete vybaviť výpis z Obchodného registra, ktorý je možné na pošte získať za poplatok 4,50 eur. Pracovníci pošty vám ho po predložení dokladu totožnosti vydajú spravidla na počkanie.

Poslednou z tzv. služieb štátu poskytovaných na poštách je možnosť nechať si skonvertovať váš elektronický dokument podpísaný kvalifikovaným elektronickým podpisom alebo pečaťou do listinnej podoby. Služba je dostupná v 15 pobočkách a zaručenú konverziu vám vyhotovia na počkanie.

Klienti možnosť získať viaceré úradné dokumenty pod jednou strechou jednoznačne vítajú. Svedčia o tom aj nasledujúce čísla – od spustenia služby do februára 2017 (vrátane) jednotlivé pobočky vydali spolu 65 049 výpisov z listu vlastníctva, 508 192 výpisov z Obchodného registra, 554 891 výpisov z registra trestov a 59 622 odpisov registra trestov. V tejto štatistike pritom nie je zahrnuté druhé a ďalšie vyhotovenie výpisov na základe jednej žiadosti.

Ak teda budete v budúcnosti potrebovať niektorý zo spomínaných dokumentov, viete, kde ich hľadať. Zoznam pobočiek, kde sú spomínané služby k dispozícii, nájdete na webovej stránke Slovenskej pošty www.posta.sk

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Tagy PR články