Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sicílska mafia podvodne získala milióny z fondov EÚ

16.01.2020, 07:19 | ČTK

Talianska polícia v stredu uskutočnila rozsiahlu raziu proti sicílskej mafii, ktorej členovia podľa vyšetrovateľov podvodne získali z fondov EÚ milióny eur ako poľnohospodárske dotácie, píše agentúra DPA. Polícia podľa nej zadržala 94 ľudí, zhruba polovica z nich už je vo väzbe.

  • Tlačiť
  • 2

Podvodné získavanie dotácií organizovali podľa talianskej prokuratúry dva mafiánske klany na východe Sicílie. V rokoch 2010 až 2017 získali najmenej 5,5 milióna eur na poľnohospodársku pôdu, ktorú nevlastnili.

Podvody s dotáciami pomáhalo mafii kryť niekoľko štátnych úradníkov, uviedla agentúra Reuters. V rámci razie uzatvorili aj 150 podnikov.

Neprehliadnite

Podľa talianskej ministerky poľnohospodárstva je policajná operácia ďalším dôkazom toho, ako sa sicílska mafia preorientovala z drogových obchodov a výpalného na iný nelegálny zdroj príjmov. Tiež uviedla, že mafia takto pripravila o peniaze poctivých poľnohospodárov na Sicílii.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy dotácie, podvod