Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Každý krok na odvrátenie katastrofy v školstve je užitočný, tvrdí inšpektorka

26.12.2016 | SITA

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

26.12.2016 | LPB

Včera som začul Plavčana, ako sa vraj budú snažiť vybrať body z Koncepcie, ktoré by sa dali realizovať okamžite, v budúcom roku. Hurá? Uvidíme.

Kedysi súdruhovia "objavili" množiny. Mal to byť efektívnejší spôsob výučby matematiky a spustila sa reforma už na prvom stupni ZŠ, (tuším od 2. ročníka!). Dúfam, že to zasa nejakého byrokrata nenapadne a nebudú meniť učebnice. Alebo nepribudnú štvrté knihy (paralelne, súčasne) na jediný predmet. Lebo dnes už majú učebnice, pracovné zošity a pracovné učebnice. Aby si chúdence nepresilili ruky a nemuseli toľko písať. Dnes už zrejme nikto nepotrebuje jemnú motoriku. (Už vidím robota lúskať vlašáky. Alebo žehliť.) Všetci potrebujú rast HDP. Najlepšie rast "bezplatný". Tak sa vyrábajú stále nové knihy. Z hustého papiera. Aby mali deti rovné chrbtice... Také vedy, ako (základná) matamatika sa podľa súdruhov za 25 rokov totálne prekopala... hádam aj niekoľkokrát.