Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemocnicu na Rázsochách už mali búrať. Namiesto toho rieši ÚVO námietky k tendru

25.10.2018, 14:02 | Mária Hunková | © 2018 News and Media Holding

Ministerstvo zdravotníctva plánovalo, že na jeseň tohto roka začne s búraním skeletu nemocnice na Rázsochách. Namiesto neho tam chce postaviť nové špičkové štátne zdravotnícke zariadenie. Plány rezortu sa však komplikujú. Jeden z účastníkov tendra na búracie práce podal námietku.

  • Tlačiť
  • 3

Spoločnosť Despe z Talianska, ktorá sa účastní obstarávania v konzorciu so slovenským Doprastavom, tvrdí, že ministerstvo vybralo účastníka s najdrahšou ponukou - firmu Metrostav. Víťazstvo mu podľa nej mala zabezpečiť podmienka recyklácie odpadu. Body v súťaži sa totiž priraďovali nielen za predloženú cenovú ponuku, ale aj za to, koľko stavebného materiálu dokáže firma opätovne využiť a zrecyklovať.

Boli na obhliadke Rázsoch

Kým napríklad Despe deklarovalo, že dokáže recyklovať 71 percent materiálu z demolácie a ďalší účastník Strabag a Destroy dokonca len 10 percent, Metrostav, ktorý do súťaže vstúpil s firmou Mrózek, mal uviesť, že dokáže opätovne využiť až 100 percent materiálu.

Neprehliadnite

„Podľa našich skúseností z pôsobenia v iných krajinách Európskej únie a s ohľadom na materiály použité pred 20 rokmi na výstavbu Nemocnice Rázsochy, stopercentná recyklácia nie je reálna, čo zohľadňuje aj naša ponuka. Pritom práve toto kritérium rozhodlo, že zákazku by mala realizovať spoločnosť, ktorá ponúkla najvyššiu cenu,“ uviedla TRENDU Despe.

Firma dodala, že vychádzajú z 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy ministerstvo zdravotníctva, Rázsochy, verejné obstarávanie