Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Škótsko by si v ďalšom referende zvolilo nezávislosť, ukázal prieskum

05.08.2019 | TASR

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

05.08.2019 | rosma

Keby mali Škóti gule a nepustili pred pár rokmi v referende do gatí, nemuseli byť dnes vo vleku zmagorených Angličanov trpiacich kolektívnou "imperiálnou opicou" a mohli už mať ukončené zrýchlené prístupové rokovania vstupu do EU a mohli platiť Eurom. Teraz nech sa vezú Titanicom aj s Boriskom do neistých vôd Brexitu. Môžu si za to sami. Katalánci, keby mali os Španielov tú možnosť sa v referende vyjadriť a Španieli by to rešpektovali, boli by tú šancu na slobodu využili. História sa ale neriadi špekuláciami "keby" a tak si Škóti aj s niektorými Írmi vypijú svoj kalich horkosti do dna.

05.08.2019 | martin33

Keby mali staty EU gule a vyhnali by byrokratov z Bruselu a nasledne by vytvorili "EU light" cisto ako zdruzenie volneho obchodu plne suverennych statov, bez EU parlamentu, bez EU komisie, bez EU sudneho dvora, bez eurofondov a dalsich "nastrojov na korupciu" Velka Britania by z EU vystupovat nemusela.

07.08.2019 | rosma

Vznik EU má nejaký význam a členom vyplývajú mnohé výhody a aj povinnosti. Model samostatne obchodujúcich štátov s vlastnými menami má tiež mnohé úskalia a obchodovanie v mieri bez menových vojen sa často končí nevraživosťou a vojnami. A nielen menovými a obchodnými. Teraz si Angličania môžu tento model vyskúšať napríklad s Donaldom :-)