Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Budeme bohatší ako Taliani. Čo sa deje v tretej najväčšej ekonomike eurozóny

14.05.2018 | Peter Brejčák

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

14.05.2018 | martin33

Pripravme si penazenky - ak sa aktivuju zaruky z eurovalu.

14.05.2018 | Emasculate

Budeme ‘bohatsi’ asi tak ako sme podla pisalkov ‘automobilova velmoc’, pritom niesme ani v top dvadsiatke krajin v pocte vyrobenych aut.

Kto chce pixovinu napisat metaforu si najde, akurat ze sa nemozno cudovat ze pisalkovina je co sa tyka presitize a doveryhodnosti niekde tesne pred podomovym predajom nadob do mikrovlnky.

14.05.2018 | svk

v počte vyrobených aut na počet obyvateľov sme svetovou veľmocou. Potom si pozri mapu kde je koľko automobiliek a u nás sú 4 (to nemáme žiadnu vlastnú ako napr čr) tak sme na tom celkom dobre na tak malú krajinu. A to údajne plánuje prísť 5ta a možno aj 6ta ak by sme získali čínu aj bmw niekde na východ plus k nim by prišli další subdodávatelia čo sk len prospieva.

14.05.2018 | Emasculate

To co je za xuiovska velicina, ze pocet vyrobenych aut na hlavu? Keby to bolo aspon o kupe aut, videl by som to ako zcasti uzitocny ekonomicky indikator nicoho, ale pocet vyrobenych aut na hlavu je komicke, nic neindikujuce a len mindraky lieciace. Bud krajina vyrobi vela aut, alebo malo. Stavat to do svetla poctu pooulacie je joke. Prakticky vsetky tie auta idu mimo krajinu, nezostane tu nic, a ziadna z tych automobiliek nam nepatri ani nieje slovakmi menezovana. Vylucny prispevok SR k celemu procesu su lacni robosi. To uz je len indikator ‘velmoci’. Haha.

14.05.2018 | IvanPe

Statistika Slovensko 2017:
Dovezene jazdene auta ... 92.254 kusov.
Kupene nove auta .... 108.279 nových osobných áut.
Vyrobene auta .... 1.025.000 kusov.

14.05.2018 | IvanPe

HDP Slovenska nie je Slovenske HDP, mimo ineho aj preto je nastavena dlhova brzda na 55% HDP.
Takze nie, zamestnanecka ekonomika Slovenska nevyprodukuje bohatsich obcanov, to co si zo mzdy nevezme stat si odleju domov dotovani velkoinvestori alebo oligqrchovia do danovych rajov.

14.05.2018 | svk

to je jedno či je to sk alebo nie. dôležité je ze hdp je z v4 najvyššie ale platy sú 2he najvyššie za čr ale v rámci kúpnej sily sú najnižšie a aj rastú najpomalšie. to je následok slovenskej pasivity ale aj dlhodobo veľkej nezamestnanosti v minulosti kedy si zamestnavateľ dovolil povedať ak sa ti nepáci mozes ist vonku čaká dalších 20 ludí..
v súčastnosti to tak nie je a treba tlačit ovela viac na mzdu. v zahranicí delia zisk zamestnancom 52 a viac percent u nás je to cca 46. tu by mohli byť ovela vyššie platy ako sú a dalo by sa žiť slušne.
sk ma vynikajúcu polohu v ramci europy a vyhodu medzi v4 že máme euro. platy rastú všade. Treba zdokonaliť sudnictvo a a odvody a firmy aj tak prídu. len ich treba tlačit aj do stredu a východu republiky.

14.05.2018 | IvanPe

Budete rozpravat inak ked skoncia eurofondy a stat vam neopravi cestu a bude vas nutit jazdit pomalou mhd.
Vysoke odvody, z ktorych nic neuvidite, nezabezpecia rozvoj krajiny. Ake kratkozrake.

14.05.2018 | Život

fuj, odtiaľ pôjde riadny smrad do Európy, keď to celé prdne pri extrémistoch a populistoch vo vláde...

14.05.2018 | IvanPe

A radi zaplatime aby nesiel.