Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slováci majú na bývanie požičaných viac ako 26 miliárd, číslo stále rastie

11.11.2018, 21:26 | TASR

Objem úverov na bývanie na konci septembra tohto roka dosiahol 26,5 miliardy eur. Medziročne objem úverov vzrástol o takmer 2,5 miliardy eur, medzimesačne sa zvýšil o 161 miliónov eur. Vyplýva to z aktuálnych údajov Národnej banky Slovenska (NBS).

  • Tlačiť
  • 5

Úvery stavebného sporenia na konci deviateho mesiaca tohto roka dosiahli úroveň 2,38 miliardy eur, pričom toto číslo zahŕňa stavebné úvery a medziúvery. Slovenský regulátor od začiatku roka upravil vykazovanie údajov o poskytnutých úveroch.

Dôvodom je legislatívna zmena hypotekárneho bankovníctva a následné zmeny vo výkazníctve od začiatku tohto roka. Po novom tak nie sú k dispozícii časové rady o podkategóriách úverov na bývanie.

Neprehliadnite

Z hľadiska podielov jednotlivých bánk na poskytnutých úveroch na bývanie mala najväčší podiel Slovenská sporiteľňa, kde predstavoval 27,73 percenta. Za ňou nasledovala VÚB s 20,38 percenta podielom a na treťom mieste je Tatra banka s podielom 14,3 percenta.

Pri úveroch zo stavebného sporenia mala najväčší podiel Prvá stavebná sporiteľňa. Predstavoval 82,75 percenta. Za ňou nasledovali zvyšné spoločnosti podnikajúce na Slovensku, a to Wüstenrot stavebná sporiteľňa a ČSOB stavebná sporiteľňa.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy banky, bývanie, Slovensko, úvery