Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slováci rozpaľujú internet v Keni

12.08.2012 | Pavel Sibyla

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

12.08.2012 | Roman Kanala

To vyzerá ako Web proxy pri pripojení ako kedysi dávno uucp cez dialup. Niečo podobné ako LotusNotes pre mail. Žiaľ dnes sa stále viac stránok generuje dynamicky z databázy aj keby bola stánka rovnaká, stačí iný timestamp a bude považovaná na novú a nenavštívenú. Z proxy sa taká stránka nemusí načítať. Na načítavanie často navštevovaných stránok v čase pripojenia na sieť tam asi bude nejaká heuristika alebo štatistický model na odosielanie HTTP GET. Šikovní chalani.

Teší ma, že na fotke vidím Apple MacBook Pro. To by mohlo znamenať, že na bratislavskej elektrike už nie sú samí bezduchí MS-DOSovia.

16.08.2012 | Roman Kanala

Beriem pochvalu späť. Myslel som, že pôjde o nejaké inteligentné riešenie na Unixe či Linuxe, lebo som tam videl laptop Apple. Ja by som to robil cez squid proxy, kam by sa načítali len statické stránky cez curl podľa ich používania, alebo nejak podobne.
 
Zdá sa, že celé to riešenie je len kus MS-DOS vybalený z krabice:
http://ownet.fiit.s...
http://www.imaginec...
To nie sú šikovní chalani, to sú len bezduchí MS-DOSovia. Vysoká škola, ktorá vychováva bezduchých MS-DOSov, by mala byť zavretá. Na MS-DOS stačí učňák.

17.08.2012 | johno01

Podmienkov Imagine Cupu je pouzitie technologii MS. Myslim, ze pri prvej prilezitosti to chalani prehodnotia. Nazvat niekoho bezduchym bez toho, aby som vedel o co ide, tak to je uz naozaj stoka.