Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slováci sa „utrhli“ pri nákupoch cez internet, obrat e-shopov dosiahol rekord

09.01.2019, 16:05 | Marek Legéň | © 2019 News and Media Holding

Slováci vlani po prvý raz minuli v domácich internetových obchodoch viac ako jednu miliardu eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil porovnávací i nákupný portál Heureka.sk. Obrat e-shopov na Slovensku stúpol medziročne o necelú štvrtinu a dosiahol 1,13 miliardy eur. Takmer tretinu tržieb inkasovali obchodníci počas vianočnej sezóny, ktorá je pre nich najsilnejším obdobím roka.

  • Tlačiť
  • 0

Popularita online nákupov neustále narastá, no vlani sa spotrebitelia poriadne „odviazali“. Nasvedčuje tomu tempo rastu obratu internetových obchodov, ktoré sa oproti predchádzajúcim rokom výrazne zrýchlilo. Rozmach e-commerce priťahuje nových hráčov. Podľa Heureky je na Slovensku viac ako 11 500 e-shopov, za ostatné dva roky ich pribudli viac ako dve tisícky.

Neprehliadnite

Najväčší podiel na celkovom obrate e-commerce si udržiava elektronika vrátane bielej techniky (52 percent). Najpopulárnejšou značkou je Samsung pred produktmi Apple a Xiaomi. Druhý najväčší koláč z tržieb e-commerce si odhryzla kategória dom a záhrada (14 percent), tretí je segment oblečenie a móda s ôsmimi percentami.

Výsledky e-commerce na Slovensku za rok 2018

Výsledky e-commerce na Slovensku za rok 2018Zdroj: Heureka.sk

Nákupy cez internet sa rozšírili z drahších položiek aj na tovar bežnej spotreby v nižších hodnotách. „Na internetové obchody sa obraciame napríklad pri nákupe kozmetiky, vybavenia domu či športovej výbavy,“ hovorí šéf Heureky Tomáš Braverman. Online prostredie je podľa neho

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy e-commerce, e-shop, Heureka.sk

Diskusia (0 reakcií)