Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slováci vypili najmenej alkoholu od roku 2003, stúpa spotreba malinoviek

18.07.2018, 18:30 | ČTK

Konzumácia alkoholu na Slovensku vlani dosiahla svoje minimum od roku 2003. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil Slovenský štatistický úrad. Podľa skorších údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) bola konzumácia alkoholu na Slovensku porovnateľná s ostatnými krajinami v regióne.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

alkohol, pivo, víno

V minulom roku pripadlo na jedného obyvateľa Slovenska 8,2 litra skonzumovaného čistého alkoholu, o rok skôr to bolo 8,4 litra. Ešte na začiatku 90. rokov spotreba presahovala hranicu desať litrov.

V prepočte na obyvateľa sa vlani v krajine pod Tatrami znížila spotreba liehovín aj vína, naopak stúpla konzumácia piva. Každý Slovák v priemere vypil 72 litrov penivého moku, čo predstavuje nárast o päť percent oproti predchádzajúcemu roku, kedy spotreba piva dosiahla svoje minimum v novodobej histórii krajiny.

Neprehliadnite

Slovensko obmedzilo televíznu reklamu na liehoviny a tiež zakázalo predaj alkoholu osobám mladším ako 18 rokov. Napriek tomu stúpol podiel detí, ktoré priznali, že majú skúsenosť s pitím alkoholu.

Kým konzumácia alkoholu na klesla, spotreba nealkoholických nápojov na obyvateľa sa vlani zvýšila o tri percentá na zhruba 218 litrov. Záujem bol hlavne o ochutené nápoje.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy alkohol, pivo, víno

Diskusia (0 reakcií)