Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovenské healthtech startupy spájajú sily. Na Slovensku plánujú unikát

12.12.2019, 16:55 | Tomáš Bakoš | © 2019 News and Media Holding

Úspešné slovenské startupové príbehy sa spájajú. Už budúci rok vznikne na Slovensku Onkologický klaster, ktorý bude akousi nadstavbou slovenského zdravotníckeho systému. Zameraný bude na zlepšenie života onkologických pacientov urýchlením vývoja novej diagnostiky a liečby rakoviny. Inšpiráciou pre nich bolo Nórsko.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

startup

Každý rok celosvetovo zomrie na rakovinu viac ľudí, ako žije v Londýne. Táto zákerná choroba si svoje obete nevyberá a postihuje do veľkej miery aj obyvateľov Slovenska.

Slovensko patrí medzi krajiny s nízkou mierou prežitia pacientov s rakovinou. Aj z toho dôvodu sa slovenská biotech firma MultiplexDX rozhodla, že spojí sily a založí s ďalšími healthtech startupmi, výskumníkmi, lekármi a inými partnermi Onkologický klaster Slovensko.

Neprehliadnite

Celosvetový potenciál

Slovenský healthtech startup MultiplexDX sa zaoberá vývojom technológie, ktorá má spresniť diagnostiku rakoviny. Minulý týždeň sa mu podarilo ako prvej a jedinej firme zo Slovenska získať grant z prestížnej celoeurópskej schémy EIC Accelerator. Ich diagnostický test podporila Európska inovačná rada (EIC) maximálnou možnou sumou 2,5 milióna eur.

Podľa zakladateľa a CEO spoločnosti Pavela Čekana úspech ich spoločnosti, ale aj ďalších diagnostických startupov dokazuje, že slovenský výskum a vývoj v oblasti inovatívnej diagnostiky a liečby má celosvetový potenciál.

„Slovensko patrí medzi krajiny s nízkou mierou prežitia onkologického ochorenia.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy startup

Diskusia (0 reakcií)