Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovensko ponúklo let až do Hanoja, tvrdia Nemci v kauze uneseného Vietnamca

23.08.2018, 16:23 | TREND.sk

Slovensko ponúklo vietnamskej delegácii, že ju dopravia až do Hanoja, potvrdila pre Denník N hovorkyňa nemeckého súdu, ktorá sa vyjadrila ku kauze uneseného Trinha Xuana Thanha.

  • Tlačiť
  • 3

„Podľa sudcov slovenské ministerstvo vnútra poskytlo vietnamskej delegácii, vrátane uneseného, lietadlo na let do Moskvy. Takisto ponúkli let priamo do Hanoja, ale toto vietnamská strana nechcela,“ povedala denníku Lisa Jani, hovorkyňa berlínskeho súdu.

Transport priamo do Vietnamu by si podľa nemeckej polície vyžadoval dlhšiu prípravu, museli by si vyriešiť všetky povolenia na prelet ponad tretie krajiny, čo by mohlo trvať aj dva dni. Ako pripomína Denník N, ani let do Moskvy však nie je možné zorganizovať za hodinu.

Neprehliadnite

Informáciu, že Slovensko ponúklo Vietnamcom let až do Hanoja, ministerstvo vnútra odmieta. V stanovisku tvrdí, že to nie je pravda. Robert Kaliňák, ktorý v danom čase pôsobil ako minister vnútra, na otázky denníka neodpovedal. Let malo hradiť ministerstvo vnútra ako priateľskú službu, dodáva denník.

Ako ďalej podotkol nemecký súd, je možné, že slovenská vláda o skutočnom účele letu, teda o únose, nevedela.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy let, Nemecko, Robert Kaliňák, únos Vietnamca