Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovenský startup Datamolino s polmiliónom

08.02.2014, 19:02 | Dominik Orfánus | © 2014 News and Media Holding

Na minuloročných StartUpAwards.SK boli jedným z favoritov, nakoniec si cenu neodniesli. Za to však tento veľmi perspektívny slovenský startup získal poriadnu finančnú injekciu, o ktorej by väčšina slovenských startupov mohla iba snívať.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

start-up

Tento startup na spracovanie faktúr Datamolino získal od Fondu inovácií a technológií (FIT) investíciu do 500 tisíc-eur (slovíčko „do“ je tam preto, že bude tím bude musieť plniť nejaké ciele – milestony – podľa plánu, aby dostal všetky tranže).

Slovenský tím Datamolino už predtým získal 40-tisíc eur od pražského inkubátora Wayra, ktorý funguje pod hlavičkou španielskej skupiny Telefónica. Wayra im poskytla aj priestory a mentoring na osem mesiacov a Datamolino je vôbec prvý startup, ktorý po skončení podporného programu dostal ďalšie financovanie.

Peniaze z fondu, ktorý cez Fond fondov založila štátna Agentúra pre podporu malého a stredného podnikania, chcú v Datalomine použiť na dokončenie otvorenej verzie. Doteraz Datamolino funguje v uzavretej beta verzií, ktorá je prístupná už existujúcim klientom – tím Datamolino prevádzkuje pre firmy systém QR kódov na faktúrach by square. Projekt Datamolino sa tak testuje na 180 klientoch. Od marca by mala byť beta verzia Datamolina dostupná aj pre nových registrovaných používateľov. Po máji majú spustiť plnú verziu svojho systému.

„Malé a stredné podniky chcú zefektívniť svoje procesy a šetriť peniaze. Datamolino im umožní zjednodušiť správu faktúr a komunikáciu s účtovníkom a v konečnom dôsledku ušetriť čas a peniaze. Sledujeme silný záujem o elektronizáciu podnikových procesov. Vďaka investícii od FIT môžeme na trh vstúpiť v čase, keď sa karty ešte len rozdávajú a poskytnúť svetu naozaj užitočné riešenie," povedal jeden zo zakladateľov Datamolino Andrej Glézl. Primárne sa chcú zamerať na európsky trh, ale láka ich aj Latinská Amerika a USA. Podľa A. Glézla sa práve rozhodujú, kde umiestnia sídlo firmy – či do Londýna, Brazílie alebo USA.

„Andrej Glézl a Ján Korecký nás presvedčili, že majú skvelý tím, ktorý dokáže dotiahnuť rozbehnutý projekt do úspešného konca. Investícia FIT umožní spoločnosti Datamolino úspešné etablovanie sa na trhoch v rámci EÚ,“ dodal podpredseda predstavenstva FIT Rastislav Roško

Datamolino bude poskytovať softvérovú službu elektronického archívu a automatického spracovávania faktúr, čím chce odstrániť časovo a finančne náročné ručné prepisovanie faktúr do účtovných systémov, ako aj vznikajúcu chybovosť. Nehovoriac už o odbremenení účtovníkov. Datamolino zároveň umožní podnikateľom zjednodušiť komunikáciu s účtovníkom a získať lepší prehľad o došlých a odoslaných faktúrach. Datamolino sa primárne zameriava na malé a stredné podniky.

Tím zodpovedný za Datamolino nie je žiaden nováčik, v minulosti už úspešne presadili projekt „by square“, ktorý zjednodušuje spracovanie a platbu faktúr. QR kódy by square používa niekoľko desiatok veľkých aj malých firiem na Slovensku a ich načítanie podporuje vo svojich mobilných aplikáciách väčšina slovenských bánk. Napriek úspechu by square bolo zrejmé, že nie je jednoduché umiestniť QR kódy na všetky faktúry na svete. Tím sa preto rozhodol pre vývoj nového produktu Datamolino, ktorý bude vhodný a použiteľný pre každý podnik bez ohľadu na jeho veľkosť, zameranie a finančné možnosti.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy start-up

Diskusia (0 reakcií)