Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Smartfónová banka rastie raketovo. N26 má 5 miliónov klientov

23.01.2020, 10:33 | TASR

Nemecká „smartfónová“ banka N26 má už 5 miliónov zákazníkov. Oznámil to vo štvrtok spoluzakladateľ a generálny riaditeľ popredného berlínskeho fintechu Valentin Stalf

  • Tlačiť
  • 0

Skok na 5 miliónov znamená strmý nárast oproti 3,5 miliónom používateľov v lete minulého roka.

Investori naposledy odhadli hodnotu N26 na 3,3 miliardy USD (2,98 miliardy eur). N26 rastie najrýchlejšie na svojich hlavných európskych trhoch.

Aj USA, kde vstúpila na trh minulý rok, pozitívne prispievajú k jej rastu.

„V roku 2019 sme získali viac zákazníkov ako vo všetkých predchádzajúcich rokoch,“ dodal šéf fintechu Valentin Stalf. Odmietol však zverejniť podrobnosti o financiách alebo o jednotlivých trhoch.

Neprehliadnite

Povedal len, že N26 zaznamenala najväčší rast v Nemecku, vo Francúzsku a Rakúsku, pričom aj Taliansko a Španielsko mohli dosiahnuť podobnú mieru expanzie.

Spoločnosť N26 bola založená pred piatimi rokmi a podarilo sa jej získať investície v celkovej výške 683 miliónov USD.

Posledné kolo financovania v júli 2019 jej prinieslo 170 miliónov USD a podporili ju aj také spoločnosti, ako sú Valar, Tencent a Insight Partners.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy banka. smartfón, N26

Diskusia (0 reakcií)