Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Smer a SNS sa prerátali. Predvolebné návrhy už nepretlačia

12.02.2020, 19:30 | Eva Mihočková | © 2020 News and Media Holding

Volebná korupcia, nehoráznosť, predvolebná horúčka... Tak označuje demokratická opozícia avizované návrhy zákonov, ktoré chcú Smer a SNS na poslednú chvíľu schváliť v skrátenom legislatívnom konaní na mimoriadnej schôdzi. Detské prídavky by sa mali zdvojnásobiť, seniori by mali dostať 13. dôchodok, jazda po diaľnici by mala byť zadarmo a Istanbulský dohovor by sa mal definitívne pochovať. Podľa ústavného právnika Mariána Gibu je tento postup nezákonný, nedá sa to stihnúť a do hry by mohol vstúpiť aj Ústavný súd.

  • Tlačiť
  • 29

Tagy

Smer-SD, SNS

Smer sa rozhodol realizovať volebný program ešte pred voľbami. Túto novinku sú smeráci spolu s národniarmi odhodlaní uskutočniť aj za cenu porušenia zákona o rokovacom poriadku a ďalšieho drastického prehĺbenia deficitu do budúcnosti.

Na náklady na dvojnásobné zvýšenie prídavku na dieťa od roku 2021 a zakotvenie 13. dôchodku vo výške 460 eur bude musieť vláda nájsť 422 miliónov eur tento rok a 320 miliónov eur na budúci rok. Ministerstvo financií už teraz varuje, že to bude „veľmi náročná úloha“ vzhľadom na skutočnosť, že rozpočet je limitovaný výdavkovými stropmi, ktoré si koalícia schválila len nedávno.

Neprehliadnite

Predstava o dosiahnutí vyrovnaného rozpočtu sa tak ešte viac vzďaľuje a uvedomuje si to už aj tretí koaličný partner Most-Híd. Jeho predseda Béla Bugár sa otvorene postavil predvolebnej horúčke svojich zvyšných partnerov z vlády a oznámil, že zvolanie mimoriadnej schôdze nepodporí.

Z predložených návrhov vraj cítiť „populizmus koaličných partnerov“, keďže do rozpočtu môžu podľa jeho slov zaťať sekeru až 800 miliónov eur. To považuje B. Bugár za nezodpovedné.

Zúfalý Smer

Smer, vidiac svoje predvolebné preferencie, už úplne

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 29

Tagy Smer-SD, SNS