Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Smer hľadá náhrady. Kaliňáka môže vystriedať Imrecze, Richtera zase Raši

17.03.2018, 09:54 | SITA

Podľa informácií agentúry SITA novým ministrom vnútra by sa mal stať Marián Saloň alebo František Imrecze. M. Saloň je v súčasnosti štátnym tajomníkom na ministerstve obrany. V rezorte vnútra však pôsobil štyri roky ako štátny tajomník a v prvej vláde Roberta Fica ako generálny riaditeľ kancelárie ministra. F. Imrecze je od roku 2012 prezidentom Finančnej správy.

  • Tlačiť
  • 8

Smer-SD plánuje vymeniť v novej vláde aj ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Kandidáti sú podľa informácií agentúry zatiaľ tiež dvaja. Košický primátor Richard Raši, ktorý v predošlej Ficovej vláde viedol rezort zdravotníctva. R. Raši neuspel v regionálnych voľbách v kandidatúre na košického župana. Zároveň oznámil, že nebude kandidovať na košického primátora. Druhým kandidátom je Ján Podmanický, ktorý v minulom volebnom období bol predsedom parlamentného výboru pre sociálne veci. V súčasnosti je jeho podpredsedom.

Neprehliadnite

Ani v nominácii na ministra kultúry nie je v Smere zatiaľ jasno. Kandidátmi sú poslanci NR SR Erik Tomáš a Dušan Jarjabek. E. Tomáš je aj mediálnym poradcom R. Fica. D. Jarjabek vedie roky parlamentný kultúrny výbor. Ak by sa E. Tomáš nestal ministrom, je kandidátom na štátneho tajomníka v rezorte vnútra.

Po Petrovi Pellegrinim, ktorý bude novým predsedom vlády, má byť novou vicepremiérkou pre informatizáciu Denisa Saková. Tá bola doteraz štátnou tajomníčkou na ministerstve vnútra.

Zmena sa udeje aj v pozícii ministra spravodlivosti. Luciu Žitňanskú má nahradiť predseda poslaneckého klubu Most-Híd Gábor Gál.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Ján Richter, Lucia Žitňanská, Robert Kaliňák, Smer-SD