Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Smer-SD chce zrušiť súdne poplatky v pracovnoprávnych sporoch

22.08.2019, 13:23 | TASR

Vládny Smer-SD chce zrušiť súdne poplatky pri všetkých individuálnych pracovnoprávnych a štátnozamestnaneckých sporoch. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to povedal poslanec Národnej rady SR Juraj Blanár (Smer-SD).

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Smer-SD

„Nebude sa to týkať len sporov spojených s odmeňovaním, ale napríklad sú to aj veci, ktoré sú diskriminačné pri uzatváraní pracovnej zmluvy,“ uviedol Blanár. Spresnil, že dôvodom na túto legislatívnu zmenu je aj fakt, že zaplatiť súdny poplatok v prípadoch, keď nemá zamestnanec niekoľko mesiacov vyplatenú mzdu, môže byť problematické.

Neprehliadnite

Novela zákona by v prípade úspešného odhlasovania v parlamente mala byť účinná od 1. januára 2020.

Legislatívne opatrenie nadväzuje podľa Blanára na zavedenú povinnosť informovať o výške mzdy v pracovných inzerátoch a zákaz žiadať od zamestnancov mlčanlivosť o ich mzde zmluvným spôsobom. „Pevne verím, že tým uzavrieme trojicu veľmi dôležitých opatrení,“ dodal.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Smer-SD