Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Smer už zúfalo vykráda aj nápady SaS. V jednej veci má však pravdu

21.01.2020, 15:30 | Eva Mihočková | © 2020 News and Media Holding

Názor | Finančne potrestať slovenských lekárov, ktorí po štúdiu odídu do zahraničia, už navrhovali liberáli v lete 2018. Bol to taký zlý a nezmyselný nápad, že od neho rýchlo upustili a dnes už aj oni uznávajú, že toto nie je riešenie. Smer evidentne strieľa od boku, čo dokazuje aj skutočnosť, že keď mal možnosť zvýšiť počet slovenských absolventov medicíny, nevyužil ju.

  • Tlačiť
  • 14

Programová konferencia vládneho Smeru len potvrdila, že strana už funguje len zo zotrvačnosti. Už nemá silu ani nepredstierať, že má potenciál navrhnúť konkrétne systémové zmeny a reformy, ktoré by posunuli krajinu dopredu.

Pred väčšinou reálnych problémov Slovenska si zakrýva oči, ale jeden identifikovala správne - nedostatok lekárov. Robert Fico pred delegátmi konferencie uviedol, že v roku 2024 ich bude chýbať tritisíc. Navrhnuté riešenie si však zaslúži rovnaké zaťukanie na čelo, aké museli strpieť liberáli z SaS v júli 2018.

Neprehliadnite

Robert Fico navrhuje, aby absolvent medicíny musel zostať pracovať na Slovensku aspoň desať rokov. Ak sa zbalí a odíde hľadať lepšie pracovné podmienky a kariérne možnosti do zahraničia, mal by štátu uhradiť náklady na jeho štúdium vo výške asi 55 tisíc eur.

Je to len oprášený starý návrh SaS, ktorá pred takmer tromi rokmi navrhovala niečo veľmi podobné. Po rozsiahlej kritike sulíkovci rozšírili tento nápad aj na absolventov ďalších odborov, ale napokon od neho v tichosti upustili. Je totiž úplne nezmyselný, diskriminačný a silne neslobodný.

Je to o skúsenostiach, nie o peniazoch

Už v roku 2018 sa zo zahraničných kliník okamžite ozvali “janičiarski” slovenskí lekári a sulíkovcom pomyselne ukázali vztýčený prostredník. Hoci mali rôzne

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy lekári, Názory, zdravotníctvo