Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Smerácky reparát k programu bude v sobotu, za Pašku a Blahu našli náhradníka

18.10.2016, 17:30 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Hillary Clintonová vedie nad svojím rivalom Donaldom Trumpom o 12 percentných bodov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

TREND.24

Programová konferencia strany Smer-SD, ktorá mala byť koncom septembra, sa napokon uskutoční v sobotu. Ideové tézy pôvodne na programovú konferenciu vypracovali podpredseda strany Pavol Paška a poslanec NR SR Ľubomír Blaha, ktorý nie je členom Smeru-SD. Ich materiál však po vnútrostraníckej kritike nebude slúžiť ako podklad na rokovanie. Vedenie napokon poverilo prípravou programu Vladimíra Faiča. Ten je šéfom zboru poradcov premiéra, poslancom NR SR a členom vedenia Smeru-SD.

Programová konferencia strany Smer-SD mala byť už koncom septembraZdroj: Maňo Štrauch

Starostovia bratislavských mestských častí nesúhlasia s návrhom Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o miestnom poplatku za rozvoj, ktorý chce primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal predložiť na novembrové zasadnutie mestského zastupiteľstva.

Strana Most-Híd v týchto dňoch distribuuje približne do 300-tisíc domácností na juhu Slovenska list predsedu Bélu Bugára, v ktorom vysvetľuje vstup do vlády so Smerom a SNS. List je napísaný dvojjazyčne, v slovenčine a maďarčine. Obyvatelia severu Slovenska si ho v schránkach však nenájdu. Most-Híd sa zameral na regióny, v ktorých je najviac koncentrovaná voličská základňa strany.

Ministerstvo školstva navrhuje namiesto 10-ročnej povinnej školskej dochádzky 12-ročné povinné vzdelávanie. Vekovú hranicu povinného vzdelávania by podľa tohto návrhu posunuli o rok skôr, čiže deti by začali so vzdelávaním od piatich rokov a končili by ako 17-ročné.

Nový most nad diaľnicou D1 v seku Senec - Blatné bude súčasťou križovatky Blatné a mal by byť zrealizovaný do leta budúceho roka. Ako informovala Národná diaľničná spoločnosť, most bude mať šírku 23,5 metra a dĺžku 139,44 metra.

Demokratická kandidátka na prezidentku Spojených štátov Hillary Clintonová vedie nad svojím republikánskym rivalom Donaldom Trumpom o 12 percentných bodov, čo je od jej oficiálneho zisku kandidatúry jeden z najväčších náskokov. V ankete, ktorú uskutočnila univerzita v Monmouthe, vyše 60 percent voličov vyhlásilo, že obvinenia D. Trumpa zo sexuálneho obťažovania žien sú zrejme pravdivé.

Hillary Clintonová má dôvod na úsmevZdroj: SITA / AP

V stredu sa v Berlíne stretnú lídri Francúzska, Nemecka, Ruska a Ukrajiny. Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Marc Ayrault informoval, že cieľom schôdzky lídrov tzv. normandskej štvorky bude stanovenie dátumu volieb v Donbase a dosiahnutie dohody o odsune zbraní na východe Ukrajiny.

Iracké a kurdské jednotky pozastavili svoju postup v bitke o iracké mesto Mósul, a to len deň po začiatku operácie, ktorej cieľom je poraziť a vyhnať odtiaľ džihádistickú organizáciu Islamský štát (IS).

Bývalý šéf kancelárie ruského prezident Sergej Ivanov poprel medializované správy, že v Rusku vznikne ministerstvo štátnej bezpečnosti. Podľa jeho slov takéto plány neexistujú.

Automobilka Škoda Auto v továrni v Kvasinách začala sériovú výrobu veľkého športovo-úžitkového vozidla Kodiaq. Závod Kvasiny, v ktorom Škoda Auto investíciami v miliónoch eur výrazne rozširuje výrobu a naberá zamestnancov, ďalej produkuje modely Superb, Yeti a od tohto roku pre španielsky Seat vyrába SUV model Ateca.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy TREND.24