Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Smeti sa váľajú na ulici, praží na ne horúce slnko. Rím nezvláda odpad

26.06.2019, 11:22 | TREND.sk

Situácia v Ríme je nebezpečná. Hlavné mesto Talianska desaťročia neúspešne rieši odpadovú politiku. Výsledkom sú preplnené kontajnery a smeti na ulici, ktoré predstavujú zdravotné riziko, varujú tamojší lekári.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

odpad

Rím ročne vyprodukuje okolo 1,7 milióna ton odpadu ročne. Dlhoročný problém s odpadom a s jeho likvidáciou sa ukazuje ako závažný najmä v letných mesiacoch, keď teploty vystupujú do tropických hodnôt.

V roku 2013 zatvorili neďalekú veľkú skládku a odvtedy si starostovia so situáciou nevedia poradiť. Rímske úrady čelia hnevu turistov a frustrácii obyvateľov, podľa ktorých hromady odpadkov poškodzujú imidž mesta.

Neprehliadnite

Lekári okrem toho varujú, že váľajúce sa smeti na uliciach, na ktoré ešte praží silné letné slnko, sú skvelým zdrojom bakteriálnych infekcií. Ľudia sa vystavujú najväčšiemu riziku v okamihu, keď idú vyhodiť ďalšie odpadky, pretože existuje možnosť, že si počas tohto úkonu vezmú kontamináciu so sebou domov.

Lekári tiež varujú, aby ľudia odpadky nepálili. To by podľa nich mohlo spôsobiť ešte väčšie zdravotné riziká.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy odpad