Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Snem Smeru: Fico skončil v nemocnici, Pellegrini kritizoval

07.12.2019, 11:24 | TASR

Predseda Smeru-SD Robert Fico nevystúpi na sneme sociálnych demokratov. Musel odísť do nemocnice pre problémy s krvným tlakom. Oznámil to médiám v sobotu pred snemom a zdôraznil, že sa nič nedeje a nechce, aby sa šírili špekulácie. Pripomenul, že s krvným tlakom má problém dlhodobo.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy

Smer-SD

„Prosím, nech nie sú žiadne špekulácie. Mám obrovský problém s krvným tlakom, musím odísť zo snemu. Idem do nemocnice, “ povedal predseda Smeru-SD, ktorý mal vystúpiť s prejavom na slávnostnom sneme. Smer-SD si na zasadnutí pripomína svojich 20 rokov.

Neprehliadnite

Na sneme vystúpil premiér a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini. Vyhlásil, že strana má síce nového volebného lídra, ale stále rovnaký cieľ, vyhrať voľby a pokračovať v presadzovaní silného sociálneho štátu. Zdôraznil, že moderný štát sa musí vedieť postarať o slabých, starých, dávať nádej mladým, aby neodchádzali do zahraničia. Tiež kritizoval niektoré opozičné strany, ktoré ale nemenoval.

Dodal, že Smer-SD nesmie mať problém priznať si chyby, keď ich urobí. Strana podľa neho nesmie prepadnúť pocitu, že v centrále majú patent na rozum, musia viac počúvať ľudí. Poukázal na reformu nemocníc. Nepriamo skritizoval, že sa ju nepodarilo presadiť. Vyhlásil, že ak raz zdravotníctvo nefunguje, reformu treba presadiť, lebo treba mať na pamäti najskôr prospech krajiny až potom stranícke ambície. Odmietol tiež spoluprácu s ĽSNS. 

Aktualizované o 16:14: Predseda Smeru-SD Robert Fico by mal byť stabilizovaný.

P. Pellegini hovorí o tom, že Smer-SD je pripravený odborne aj personálne na to, aby mohol vyhrať budúcoročné parlamentné voľby a aby mohol ďalej viesť vládu. Ľudia podľa neho vo voľbách rozhodnú, či chcú zmenu chaosu a nestability, alebo zodpovednú zmenu, ktorú ponúkajú sociálni demokrati. Opätovne odmietol spoluprácu s ĽSNS. Zdôraznil, že nejde len o jeho osobný názor. Postoj nezmení ani po voľbách.

Premiér tiež potvrdil, že dnes nie je na stole otázka výmeny predsedu.  R. Fica sa zastal na margo obvinenia z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, a to v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. Zároveň však tvrdí, že Smer-SD nepodporuje ani nikdy nebude podporovať rasistické vyjadrenia. 

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Smer-SD