Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

SNS sťahuje z volieb kandidáta, čo sa fotil so zdvihnutou pravicou

02.03.2016, 12:04 | Zuzana Devera | © 2016 News and Media Holding

Slovenská národná strana sťahuje z kandidátky Martina Patoprstého, ktorý je spájaný s krajnou pravicou a neonacizmom. Na svojom facebookovom profile o tom informovala RTVS. Informáciu TRENDU.sk potvrdila aj hovorkyňa strany Zuzana Kohútková.

  • Tlačiť
  • 0

„Tohto kandidáta sťahujeme, viac Vám v tejto chvíli neviem povedať, lebo rokuje predsedníctvo strany. Okrem iného aj o jeho prípade,“ dodala. Predseda strany Andrej Danko pre RTVS potvrdil, že začnú disciplinárne konanie a rozhodnú, či ho vylúčia zo strany.

Martin Patoprstý je poslancom bratislavského ružinovského zastupiteľstva. Denník SME s odvolaním sa na anonymný blog na stránke blackblog.sk napísal, že tento kandidát národniarov má tetovanie s nápisom Kategorie C, čo je názov ultrapravicovej hudobnej skupiny z Brém a tiež sa takto titulujú „fanúšikovia vyhľadávajúci násilie“.

Na blogu sú fotografie, na ktorých je M. Patoprstý s vystretou pravicou vo vani. Pre server aktuality.sk fotografie nespochybnil, ale vyhlásil, že nie je extrémista, ani neonacista, ale futbalový fanúšik.

Na dobrú noc. Národovec, matičiar, kresťan, podporovateľ Aliancie za rodinu, politik, kandidát SNS a fanúšik najslovenskejšieho klubu. (Ján)

Posted by Prečo ľuďom hrabe? on Tuesday, March 1, 2016
  • Tlačiť
  • 0

Tagy kandidát, SNS, voľby

Diskusia (0 reakcií)