Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sociálny balíček má udržať Fica pri moci

28.03.2018 | Katarína Ragáčová

Diskusia (29 reakcií) Pravidlá diskusie

28.03.2018 | mba

A teraz nech mi niekto vysvetli, cim je Fico lepsi od Sulika! Ten clovek bez uplacania (investorov, dochodcov, ucitelov, doktorov, koalicnych partnerov, sudcov, policajtov, oligarchov...) nevie vlastnou hlavou uz nic vymysliet.

28.03.2018 | @@@

možno tym že neruši minimalnu mzdu a z dôchodkov neurobi biznis pre sukromne spoločnosti len aby sa vyhol ich vyplacaniu a šetreniu na štatnych uradnikoch

28.03.2018 | PeterKN

Dnes si písal ešte jeden príspevok na tému: “Prečo je dobré vojsť do ďalšej krízy s vyrovnaným rozpočtom.”
V tom príspevku si dobre “uťal” hlavy štátnym úradníkom...
Ty v podstate ani nevieš presne čo píšeš,len tak strielaš do vetra...

A čo sa týka druhého piliera nie je povinný,len tak pre tvoje info.

A na záver nemyslím si,že Sulík by rušil minimálnu mzdu,možno by ju nezvyšoval takto populisticky ako bývalý predseda a nechodil by na nočné smeny na Záhorie,toť vsjo.

28.03.2018 | @@@

prečitaj si sulikov odvodvy bonus ma tam zrušenie minimalnej mzdy aj ked on tvrdi že bude bezpredmetna ale v preklade ked si prečitaš poriadne ide o čiste zrušenie minimalnej mzdy tak isto si prečitaj aj o tom ako chce riešiť dôchodky potom nebudeš tu pisať o povinosti vstupiť do druheho piliera ...inak povinosť alebo ani povinosť to nebola ale rovno tych ludi tam hodili bolo to v minulosti ked ludi čo sa dostavali prvykrat na trh prace tak autoamticky zaradovali do druheho piliera bez toho aby sa ich niekto na to opytal ....tzakže v preklade povinosť len oni si to upravili podla seba .........a o tych uradnikoch som pisal dobre neviem čo sa ti nezda ????

29.03.2018 | rtw

Ja tiež súhlasím so zrušením minimálnej mzdy, oveľa uzitocnejsia by bola odvetvová minimálna mzda, rovnako by sa podľa odvetví mohol riešiť aj odchod do dôchodku atď. Podmienky na vyjednávanie by dnes boli dobré, pre nízku nezamestnanosť. Ináč ale na teba sa mi vôbec nechcelo reagovať, lebo tu len trolluješ.

29.03.2018 | rtw

Príspevok pre @@@

29.03.2018 | @@@

po prve ja nič netrolujem ....po dalšie nizka nezamestnaosť ako kde stale vychodne slovensko a bb kraj ma vysoku nezamestnanosť takže minimalna mzda tam ma zmysel inak by ti ludia boli na tom ešte horšie ako su ....takže nepozeraj len na seba .....a podla odvodtvi riešiť odchod do dôchodku mysliš ako ???

29.03.2018 | Roman Kanala

Práve minimálna mzda je príčinou nezamestnanosti. Ak by nebol dolný limit na mzdu, veľa nezamestnaných by si dokázalo nájsť prácu za menej. Takto im to štát zakázal. Namiesto práce za 300 eur budú na sociálke za 61 eur.

29.03.2018 | @@@

alebo by to bolo tak že nenašli by si pracu za menej len ti čo dnes maju viac by robili za menej .....:D ale vyhovorku maš dobru takto sa mnohi vyhovaraju a nakoniec to konči tak ako som pisal že nezamestnnaosť ostava a ludia pracuju za menej a zisky su vyššie hlavne o tie zisky ide všakže :D :D ale prekrucať sa da všetko len aby sme obhajili zisky na ukor zamestnancov :D

29.03.2018 | @@@

ale je tu aj možnosť že zrušenim minimalnej mzdy by si viac ludi našlo pracu ano to maš pravdu ale problem je že nie na slovensku lebo nastalo by toto ...zrušila by sa mimimalna mzda na takom vychodnom slovensku alebo bb kraj by firmy mzdu dalej nezvyšovali alebo dokonca znižili a nastalo by nasledovne ti ludia by už su zamestnnaci by nedokazali vyžiť a tak jedina cesta odisť za hrnaice vdaka tomu by sa uvolnilo pracovne mieto na ktore by prave dali toho nezamestnnaneho a keby sa mu nepačilo tak aj on odijde za hrnaice a tkato sa vystriedaju až kym tam nepride nejaky 50tnik ktory už nechce odisť za hrnaice tak bude ochodny pracovať za 300 eur na mesiac takto vyženie ešte viac ludi za hrnaice nezamestnanosť znižil a budeš sa tvariť že ano zrušenie minimalnej mzdy pomohlo ale už potom neprioznaš že pomohlo tak jedine vyhnať dalšie tisice ludi za hranice :D ....aj takto sa ta a ešte jedna vec ked sme pri tom nedaleko je ukrajine mnohi podniaktelia a firmy by fungovali takto bud budeš robiť za 300 eur alebo namiesto teba pride ukrajinec a ten za 300 eur bude robiť tak čo si vyberieš ????....aj takto sa znižuje nezamestnnaosť ....na oko to vyzera dobre realita je potom ale taka že pre tych ludi je to kruta realita a potom sa stažuj že moci sa chytaju ludia ako fico lebo prave ti takymto zmyšlanim ho v tom ešte viac podporiš pri moci :D :D :D nie je lepšie propagandistu fica ako jeho odporcovia ktory mu pomahaju nahaňať hlasy :D :D :D

28.03.2018 | martin33

Dnes v autobuse som pocul rozhovor asi 10 rocnych chlapcov, z ktorych jeden povedal "Zo Slovenska treba utiect co najskor, nema to tu buducnost". To je krasna vizitka 10 rokov Ficovej vlady.

28.03.2018 | @@@

to sa hovorilo už za dzurindu :D ...a za radičovej to tiež ine nebolo

28.03.2018 | olivertwist

v právnom štáte by už emeritný premiér dávno sedel vo väzení - nuž ale v MAFIÁNSKOM ŠTÁTE, ktorý vybudoval ...

28.03.2018 | muchomuurka

Znova sociálny balíček? Prečo robí predseda z občanov sociálne prípady? Nech zníži dane a dá pokoj. Takto nás tu príjemne prekvapuje svojimi ultrachytrými nápadmi pri každom sviatku ako potkaní chvost v konzerve s paštétou.

28.03.2018 | PeterKN

Preto:

Boľševikov nezmeníš...,aj súdruh Stalin svojou ideológiou chytil za gule každého,samozrejme začal s nariadeniami a zákonmi ktoré sa nedali dodržiavať a potom všetci šup-šup do gulagov...

Dnes máš dane postavené na tomto princípe,samozrejme nielen v našej krajine...

A aby to nevyzeralo úplne tragicky pre ľudí s najnižším príjmom,tak tým ľuďom sa rozdajú nejaké omrvinky,u nás na SK to nazývajú sociálny balíček...

Tento systém produkuje aj stabilných voličov,geniálny ťah,nie?
O tom nehovoriac,že väčšina príjemcov sociálneho balíčka ani neuverí,že vôbec existujú tak vysoké sumy peňazí v kauzách,ktorých obviňuje opozícia vládu.


28.03.2018 | muchomuurka

To bola síce rečnícka otázka, ale menej zorientovaným neuškodí si to prečítať.

28.03.2018 | @@@

o 5% stači znižiť dane alebo o kolko ? :D

28.03.2018 | PeterKN

Pre muchomuurku:
Ja viem a nie Tebe som to vysvetloval.
:-)

29.03.2018 | od A do Z

Vraj autonómny premiér Pellegrini. Tlačovka po koaličnej rade tomu nasvedčovala. Fico nemôže odísť do ústrania. Čo by robili ostatní straníci? Smer bez Fica je ako Dunaj bez vody.Fico chce vyhrať voľby a pokračovať vo vládnutí s koalíciou.

29.03.2018 | rtw

Ja si myslím, že tieto potemkinovské finty už veľmi nezaberú.

29.03.2018 | citatelTrendu

Fico nepochopil, že tým že ostáva v čele SMERu ho potápa.

Fico je za zenitom, opotrebovaný a v očiach ľudí už nedôveryhodný (dokonca aj u svojich voličov je už vnímaný kontroloverzne najmä po posledných škandáloch-napojení na tal. mafiu, prostitútky-pardón hlavné radkyne a rozkrádačky v eurofondoch).

Ak toto Fico nepochopí, že je čas odovzdať SMER Pellegrinimu, potopí vlastnú stranu. Ani Mečiar nepochopil kedy prišiel čas odísť do histórie, zjavne ani Fico.

Najhoršie je že tu nividím alternatívu, včerajšia téma dňa o zdravotvníctve len ukázala na chabé kapacity SAS, Cigániková bola v téme nekompetentná a bohužiaľ až trápna. S jej "inteligenciou" nerozumiem ako mohla skončiť v NR SR. A títo chcú viesť našu krajinu? Ja len dúfam že sa stane nejaký zázrak a zrodí sa normálna voliteľná strana, zatiaľ jej niet.

29.03.2018 | mazopapagaj

...ako náhradníčka za Sulíka, ktorý zoszal v EU parlamente.

29.03.2018 | olivertwist

prečo tento ARCIZLODEJ nie je ešte vo VYŠETROVACEJ VÄZBE ???

29.03.2018 | Roman Kanala

Lebo Kali, lebo Gašpar. A teraz Druckér a Gašpar.

A kým bude spolužiakúra monokratická stalinského typu ešte od Vyšinského, a na stoličke generálny spolužiak, policajný spis neprejde prokuratúrou. A bez prokurátora niet žaloby.

29.03.2018 | maxi

Minimálna mzda 2017 – 435€ - čistá mzda 374,11€ celkové náklady 561,11
Minimálna mzda 2018 – 480€ - čistá mzda 402,76€ celkové náklady 630,96
Čiže zamestnanec dostal o 28,65€ viac a štát na odvodoch zas o 69,85€ viac - čiže štát si polepšil 2,5krát viac ako ten chudák pre ktorého vraj je tento luxusný sociálny balíček určený !!!!!!!!
Veľmi dobrá sociálna politika – otázke je pre koho????
Omrvinka zamestnancovi a smotánka do štátnej kasy aby mali zas čo kradnúť.

29.03.2018 | @@@

zruš minimalnu mzdu a ti ludia budu zarabať 300 eur v hrubom a potom vypočitaj o kolko si ich obral ??? :P

29.03.2018 | mazopapagaj

bolo by fajn dat trhu "volnost" a videli by sme ci si najdu ludia lacnejsiu pracu alebo zamestnanci padnu pod uroven minimalnej mzdy.
Preco to hranol nespravi je pochopitelne aj z vyssie napisaneho @maxi, ale preco ty vestis len cierny scenar netusim...

29.03.2018 | @@@

to nie je čierny scena to je fakt ...stalo by sa to že ak by si dnes zrušil minimalku tak naseldujuce roky pre mnohych ludi z nizkymi prijmami by mzdy nestupali ano len časť by poklesla a tykalo by sa to najviac ludi na vychodnom slovensku a bb kraj isto by sa to ba netykalo takže zaleži odkial sa na to pozeraš či vidiš slovensko ako niektory len po senec a potom si vyvodzuješ zaveri ako napriklad sulik ktory nechape čo sa deje dalej od senca na slovensku

29.03.2018 | maxi

Nepíšem o rušení minimálnej mzdy ale o jej prezentovaní ako o sociálnom balíčku....
Sociálne je niečo iba pre ľudí, ale v tomto prípade štát je na tom lepšie