Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Špinavá ropa bude mať dohru. Dodávateľ odškodní aj prevádzky na Slovensku

30.11.2019, 21:00 | TASR

Ruský monopolný prevádzkovateľ ropovodov Transnefť vyčlenil na kompenzácie súvisiace s kontamináciou ropy v ropovode Družba približne 23 miliárd rubľov (326 miliónov eur). Uviedla to spoločnosť koncom tohto týždňa, keď zverejnila kvartálne výsledky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

ropa, Rusko

Ku kontaminácii ropy v ropovode Družba došlo koncom apríla tohto roka, keď sa do ropovodu dostala surovina znečistená organickými chloridmi.

Neprehliadnite

Tie sa používajú pri ťažbe ropy, pred dodávkou ropy ropovodom je ich však potrebné odstrániť, pretože by mohli ohroziť zariadenia rafinérií. V dôsledku znečistenia Družby európski zákazníci odber ruskej ropy na nejaký čas zastavili.

Firma Transnefť neskôr prisľúbila, že odškodní ruské a kazašské firmy, ktorých ropa bola kontaminovaná. Tie sa tak môžu dohodnúť na kompenzáciách so svojimi zákazníkmi.

Minulý mesiac Transnefť podpísala prvú takúto dohodu o urovnaní s Lukoilom pokrývajúcu Maďarsko a Slovensko. Informácie o objeme financií určených na kompenzácie zverejnila Transnefť súbežne s hospodárskymi výsledkami za tretí štvrťrok.

Ako uviedla, čistý zisk dosiahol 38,2 miliardy rubľov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to znamená pokles takmer o 52 percent. Tržby sa však mierne zvýšili. Dosiahli 272,5 miliardy rubľov oproti 252,7 miliardy rubľov v treťom kvartáli minulého roka.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ropa, Rusko

Diskusia (0 reakcií)