Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Splnomocnenec OSN pre Sýriu odstupuje z funkcie

17.10.2018, 17:22 | TASR

Splnomocnenec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura v stredu oznámil, že v závere novembra odstúpi zo svojej funkcie. Informovali o tom tlačové agentúry DPA, APA a AP. O uvedenom zámere hovoril S. de Mistura na stredajšom zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

OSN, Sýria

Posledné týždne vo funkcii chce využiť na preskúmanie možnosti vymenovať výbor, ktorý by navrhol novú sýrsku ústavu, uviedlo na sieti Twitter britské zastúpenie pri OSN. Taliansko-švédskeho diplomata S. de Misturu vymenoval za medzinárodného vyjednávača v sýrskom konflikte v júli 2014 vtedajší generálny tajomník OSN Pan Ki-mun. Vo funkcii nahradil Alžírčana Lachdara Brahímího.

Neprehliadnite

S. De Mistura s talianskym i švédskym štátnym občianstvom pôsobí ako diplomat OSN už niekoľko desaťročí. Má za sebou aj misie v Somálsku, na Balkáne, v Nepále či Iraku. V rokoch 2010-2011 bol osobitným vyslancom OSN pre Afganistan.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy OSN, Sýria