Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spoločná večera a jadrové zbrane: Trump a Kim sa znova stretli

27.02.2019, 12:55 | TASR

Vo vietnamskom Hanoji sa v stredu začal druhý samit amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kima Čong-una. Obaja politici si s úsmevom podali ruky a D. Trump vyjadril presvedčenie, že samit s K. Čong-unom bude „veľmi úspešný“, informovala agentúra AFP.

  • Tlačiť
  • 1

Stretnutie sa koná v hanojskom hoteli Metropole. Americký prezident sa predtým vyjadril, že Severná Kórea má ekonomický potenciál, aký v dejinách dosiaľ takmer nemal obdobu, ak sa vzdá vývoja jadrových zbraní.

„Potenciál je ÚCHVATNÝ, skvelá príležitosť, takmer ako žiadna iná v histórii, pre môjho priateľa Kim Čong-una,“ napísal na Twitteri len niekoľko hodín pred schôdzkou. D. Trump s K. Čong-unom absolvovali svoj prvý, historický samit vlani v júni v Singapure. Išlo o vôbec prvé stretnutie lídrov USA a KĽDR.

Neprehliadnite

Obaja politici sa zaviazali, že budú pracovať na úplnej denuklearizácii Kórejského polostrova výmenou za bezpečnostné záruky, ktoré žiadal Pchjongjang. Veľmi všeobecne formulovaná dohoda však bezprostredne nepriniesla hmatateľné výsledky.

D. Trump aj K. Čong-un dorazili do Hanoja v utorok. Na stredu majú naplánované rozhovory medzi štyrmi očami a následne spoločnú večeru. Vo štvrtok majú pokračovať v ďalších rozhovoroch o denuklearizácii Kórejského polostrova.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Donald Trump, Kim Čong-un