Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sporiteľňa varuje pred podvodným webom. Propaguje na nej bitcoin

20.02.2020, 17:45 | TASR

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na falošnú webstránku, ktorá šíri nepravdivé informácie o obchodovaní s kryptomenami. Podvodná stránka sa navonok prezentuje tak, že ide o známy slovenský informačný portál Aktuality.sk, tiež sa odvoláva na ďalšie relevantné médiá.

  • Tlačiť
  • 0

Portál existuje v slovenskom aj anglickom jazyku a šíri sa aj cez Facebook.

Propaguje platformu Bitcoin Era a nepravdivo informuje o tom, že s ňou Slovenská sporiteľňa spustila spoluprácu.

Rovnako tak zneužíva meno známeho podnikateľa, ktorý má stáť za realizáciou projektu. Slovenská sporiteľňa upozorňuje na to, že ide o nepravdivé informácie, a podniká všetky dostupné kroky na to, aby zamedzila šíreniu tejto správy.

Klientov tiež vyzýva, aby boli obozretní a nenechali sa oklamať. Banka so spoločnosťou nespolupracuje v žiadnej oblasti. Jedna z podvodných stránok sa nachádza na adrese https://cryptoproect.online/. Ak však na ňu klient klikne, ocitne sa v prostredí pripomínajúcom známy slovenský spravodajský portál.

Odkazy z týchto stránok následne smerujú k projektu Bitcoin Era, kde ľudí nabádajú založiť si účet. Slovenská sporiteľňa vyzýva na opatrnosť a odporúča nezadávať žiadne údaje na takýchto stránkach.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)