Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Starosta Petržalky sa ospravedlnil riaditeľkám škôlok

31.05.2019 | TASR

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

31.05.2019 | bozsky

Neschopak, ktory si mysli, ze ked nieco tresne, ze vsetci sa pototo.

Kolko rokov bol poslancom MZ Petrzalka? Kolko navrhov dal, ktore by prinutili developerov postavit na vlastne naklady predskolske a skolske zariadenia a dat ich do majetku mestskej casti, ako to robia bezne s cestami, chodnikmi, alebo verejnym osvetlenim?

Potom prisiel s protizakonnym navrhom diskriminovat na zaklade trvaleho pobytu, co je proti zakladnemu pravidlu rovnoravnosti EU!!!

To nevymyslis...

01.06.2019 | shaggy

CPčkar sa ozval? Nie si ty z Krížovho fanclubu?
Ja nevolím, ale keď som ešte chodil voliť, tak som volil práve Hrčku - preto viem, že tam nie je prvý rok a že aj niečo urobil. Moje dieťa chodí do škôlky a nesúhlasím s tou diskrimináciou - všetky škôlky by mali byť súkromné a ľudia by sa mali rozhodnúť, kam svoje dieťa dajú (samozrejme, o to menej daní by sme mali platiť).
Ale kým máme tento násilný systém, tak je úplne ok, že ak tvoje dane prispievajú na chod tej škôlky, máš byť uprednostnený.

01.06.2019 | bozsky

Ach jaj, primitivne utoky, ale tak ked nemas v hlave, musis utocit... Aj ked je to pre debatu uplne nepodstatne, som rodeny Bratislavcan. Nerobi ma to lepsim, ani vzdelanejsim, ani nijake ine vyhody z toho nemam.

Hrcka urobil hlavne vela bordelu, aj v Karlovke. Ako poslanec miestneho zastupitelstva je priamo zodpovedny za nedostatok miesta v Petrzalskych skolkach.

Sukromne skolky? Menej dani? Vypustil si nejake lieky?!?

Skolka musi mat riaditelku
Kazda trieda (15-20 deti) potrebuje 2 ucitelky
Ak mas triedu deti do 2-3 rocnych jej velkost je maximalne 10 deti, zase 2 ucitelky
Potrebujes upratovacky
Potrebujes personal jedalne

Napr. skolka Sevcenkova v Petrzalke
1 Riaditelka
180 deti, tusim 10 tried = 20 uciteliek, potrebujes nejake navyse, lebo dovolenky, choroby, povedzme 22 uciteliek
5 upratovaciek
Povedzme 2 tety v jedalni (+ ucitelky) a 1 udrzbar.


Naklad (CCP) na riaditelku je tak €2000
Ucitelky povedzme €1300/ucitelka
Upratovacky €1000/upratovacka
Jedalen €1000/osoba
Udrzbar €1000

Celkovo len na platy mesacne potrebujes odhadom €38600, co je na 180 deti 214euro
K tomu strava, prenajom, energie, MTZ, ... Tak €400/dieta minimum a to tam nebudes mat nejake extremny zaujem kvalitnych zamestnancov sa v skolke zamestnat, lebo je to napr. na BA nizky plat (ale tabulka). Napr. za hranicami v Rakusku je bezny plat ucitelky v materskej skole €2200.

A teraz ti poviem jedno tajomstvo, nemas nasilny system, mas dobrovolny system a preto NESMIES diskriminovat na zaklade trvaleho pobytu. V Rakusku to vyriesili podobne, ako u nas na zakladnych skolach. Mas povinnost dieta umiestnit do spadovej skolky, kde ti musi samosprava vytvorit miesto. Ak odmietnes miesto v skolke/skole podla trvaleho pobytu, musis si zaplatit za vzdelanie. A o toto sa ide snazit Ministerstvo skolstva.31.05.2019 | zajo-

Odvolať