Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štátnej tajomníčke Monike Jankovskej zadržala polícia telefón

22.08.2019, 18:30 | TASR

Štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Monika Jankovská odovzdala mobilný telefón polícii. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová.

  • Tlačiť
  • 10

Polícia na sociálnej sieti informovala, že NAKA zasahovala v súvislosti so zaistenými správami. „Rezort potvrdzuje informáciu, že počas dnešného dňa odovzdala štátna tajomníčka Monika Jankovská svoj telefón polícii a je plne súčinná s orgánmi činnými v trestnom konaní. V prípade potreby bola ochotná vypovedať, polícia to však nevyžadovala,“ uviedla Z. Drobová.

Polícia zaistené správy nešpecifikovala. Priblížila, že policajti vykonali „početné zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa“. Vzhľadom na súčasné štádium nechcú poskytnúť bližšie informácie.

Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová povedala, že úrad sa k prípadu nebude vyjadrovať, „aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie“.

Na zaisťovacie úkony v súvislosti s M. Jankovskou a ďalšími sudcami okresných a krajských súdov upozornila TV Joj.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Kočner, Threema