Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stavbári nemôžu opravovať cesty, ÚVO stopol tender za 200 miliónov eur

16.07.2019, 11:30 | Vladimír Maťo | © 2019 News and Media Holding

Súťaž na nevídane štedrú opravu ciest prvej triedy vyhlásila Slovenská správa ciest (SSC) pred necelými dvoma mesiacmi. „Pre mňa boli cesty prvej triedy vždy prioritou a presadzoval som systémové riešenie, ktoré by zabezpečilo financovanie ich opráv a modernizáciu,“ povedal vtedy minister dopravy Árpád Érsek. Investícia 200 miliónov eur z balíka vyjednaného nad rámec rozpočtu má zabezpečiť počas každého z nadchádzajúcich štyroch rokov rekonštrukciu zhruba 130 kilometrov vozoviek.

  • Tlačiť
  • 4

Výberové konanie však neprebieha hladko a obálky s ponukami, ktoré mali cestári pôvodne otvárať na konci júna, ležia dodnes zapečatené na stole. Kontrolóri z Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) plynutie všetkých lehôt v rámci tendra stopli.

„Úrad dňa 24. júna 2019 vydal predbežné opatrenie, ktorým pozastavil SSC pri zadávaní predmetnej zákazky, okrem úkonov zrušenia verejnej súťaže a zároveň rozhodol, že lehoty, ktoré určil kontrolovaný a zákonné lehoty kontrolovanému neplynú, a to od doručenia predbežného opatrenia až do nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia úradu,“ potvrdil pre TREND Zoltán Rácz z tlačového odboru ÚVO.

Neprehliadnite

Podozrenie z možnosti kartelu

Slovenská správa ciest sa rozhodla nesúťažiť opravu každého z takmer osemdesiatich úsekov v ôsmych krajoch jednotlivo. Z vyhlásenej súťaže má vzísť trojica najúspešnejších uchádzačov, s ktorými SSC podpíše rámcovú zmluvu. Tender bude následne opätovne otvárať a zhotoviteľa jednotlivých úsekov

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy cesty, infraštruktúra, SSC