Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stavbári nemôžu opravovať cesty, ÚVO stopol tender za 200 miliónov eur

16.07.2019 | Vladimír Maťo

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

16.07.2019 | Roman Kanala

"Správa ciest sa v odpovedi ohradila, že podobné podozrenia sú predčasné a nie sú podložené relevantnými dôkazmi. Diskrimináciu uchádzačov odmieta a menším firmám odporúča zapojiť sa ako skupina dodávateľov. "

Správne by sa malo verejné obstarávanie zrušiť už pri podozrení z kartelu a nie vtedy, ak sú nevyvrátiteľné dôkazy. Ak sú už dôkazy, znamená to, že si blahorodia boli tak isté, že zanedbali zametanie stôp a mali by byť pomletí na psie konzervy.

Diskriminácia uchádzačov nastáva vždy, keď sa namiesto účasti v súťaži ako rovnocenný partner musia podlizovať o získanie zakázky ako subdodávateľ. Potom prídu o 30% vyplatenej sumy, ktorú by inak dostali celú. Ľudia z SSC by mali byť pomletí na psie konzervy aj druhý raz. To by bolo jemne mleté mäsko.

16.07.2019 | Iľkov kopovitý obláčik

Preštudoval som si dokumetáciu k tendru a je to už klasicky ako od SSC - totálna amatérčina. Dve žiadosti o nápravu, xy vysvetlení k nedostatočne spracovaým súťažným podkladom, o tom, že robiť takúto súťaž na rámcovú dohodu s 3 uchádzačmi je úplne mimo, si ani nemusíme hovoriť. Mám obavy, že by tie konzervy ani psi nežrali.

16.07.2019 | Roman Kanala

SSC je Žilina.

16.07.2019 | LPB

80 úsekov a 130km? Fúha!