Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Harabinov senát zamietol sťažnosti obvinených z vraždy Kuciaka, zostávajú vo väzbe

09.10.2018, 11:27 | TASR

Najvyšší súd (NS) SR zamietol sťažnosti troch obvinených voči väzbe v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice ako nedôvodné, informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Rozhodoval o tom senát v zložení Pavol Farkaš, Štefan Harabin a Patrik Príbelský.

  • Tlačiť
  • 0

„Najvyšší súd sťažnosti obvinených Tomáša S., Miroslava M. a Aleny Z. zamietol ako nedôvodné. Senát má za to, že dôvody väzby, tak ako ich konštatoval sudca pre prípravné konanie, pretrvávajú,“ povedala A. Važanová.

Neprehliadnite

Sudca pre prípravné konanie ŠTS pracovisko Banská Bystrica poslal 30. septembra všetkých štyroch obvinených v prípade vraždy novinára a jeho snúbenice do väzby. Okrem Zoltána A. ostatní traja obvinení podali proti uzneseniu sťažnosť. Sťažnosti doručili na Najvyšší súd 4. októbra.

J. Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Podľa prokurátora ÚŠP zavraždenie oboch mladých ľudí výstrelmi z pištole kalibru 9 mm, ku ktorému došlo 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači, má súvisieť s Kuciakovou prácou novinára.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Najvyšší súd, vražda Jána Kuciaka

Diskusia (0 reakcií)