Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štefanec: Európsky prokurátor môže zabrániť aj podvodom v agrodotáciách

26.02.2019 | TASR

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

26.02.2019 | mml

EÚ to mala urobiť už pred 20 rokmi. Keby niekto nestranný kontroloval , kam sa dávajú eurofondy , tak dnes by pri kormidle u nás neboli títo grázli a zločinci . Keď by nemohli rabovať , myslíte , že by ešte stále žvanili niečo láske k vlasti a Slovensku ?

27.02.2019 | handlovčan

Kurňa,to ideálný úrad pre Slovensko o ten vy mali súdruženkovia zabojovať.

27.02.2019 | PaloK

Typicka socialisticka pasca z Bruselu.

Europska Socialisticka Fasunia nie je taka blba, aby si hned na zaciatku poskytovania uplatkov narodnym vladam vo forme dotacii, nevymyslela spolahlivy mechanizmus kontroly ich cerpania. Keby chceli, uz davno to maju a pouzivaju. Rovnako aj prijatie euro v juhoeuropskych krajinach.

Europsky prokurator bude mat obrovsky vplyv a dosah na narodne staty, a zdovodnovat zavedenie tejto funkcie tym, ze niekde niekto odrbava na dotaciach je zavadzanie ctenej socialistickej verejnosti. Preco sa pani novinari nespytate zodpovednych ake dalsie zodpovednosti bude mat euro-prokurator? Spytajte sa aj Sevcovica na jeho nazor, pripadne Sulika, alebo nejakych nasich eurohujerov.

27.02.2019 | martin33

Sulik ma k eurohujerovi dost daleko:
https://spravy.prav...

27.02.2019 | PaloK

Viem. Ale spomenul som ho preto, lebo je to mnohokrat kritik Europskeho centralizmu. V pripade noveho organu, prokuratora Europskej Socialistickej Fasunie, je ale aj on akosi ticho.

27.02.2019 | Roman Kanala

Iným riešením, a omnoho účinnejším, by bolo zrušenie dotácií. Na "spoločnú poľnohospodársku politiku" praskne pol rozpočtu Bruselu. O čom to je? O tom, aby francúzske poľnohospodárstvo nebolo financované Francúzmi, ale všetkými ostatnými. Inak povedané, Žilina.

Ak by sa Francúzom zrušila poľnohodpodárska Žilina, všetci by svoje poľnohospodárstvo dotovali i naďalej, lebo ak to robia všetci, tak musia aj všetci ostatní. Ale platby by boli z národných rozpočtov a to bolí. Zato z cudzieho krv netečie. Aj korupcia je ľahšia z cudzieho, aj sprosté rozkrádačky.

Rumunom a Bulharom jednoducho zastavili peňazovod, keď sa zistilo, že nie 20, 30 či 50% eurofondov sa stratí, ale všetky.

27.02.2019 | skorodochodca

hm ... už zase čakáme .... že nám doma poriadok spravia iní ... ako na Godota ...